OEM Key Tek Kullanımlık mı?

Sitelerde yazılan "tek kullanımlık" ibaresi yanlıştır. Doğrusu "tek bir cihaz içindir" olmalıdır. Yani "aynı anda" iki farklı cihazda kullanamazsınız.

Key'inizi etkinleştirdikten sonra Microsoft hesabınız ile ilişkilendirirseniz anakart değiştiğinde tekrar etkinleştirebiliyorsunuz. @hayaksisheytan ın bahsettiği konu da bu sanırım.

Senin bahsettiğin yer bu sayfa mıydı? @hayaksisheytan Sign in to your Microsoft account

Sitelerde yazılan "tek kullanımlık" ibaresi yanlıştır. Doğrusu "tek bir cihaz içindir" olmalıdır. Yani "aynı anda" iki farklı cihazda kullanamazsınız.

Key'inizi etkinleştirdikten sonra Microsoft hesabınız ile ilişkilendirirseniz anakart değiştiğinde tekrar etkinleştirebiliyorsunuz. @hayaksisheytan ın bahsettiği konu da bu sanırım.

Senin bahsettiğin yer bu sayfa mıydı? @hayaksisheytan Sign in to your Microsoft account
Aynen öyle.
hemen bende aldığım oem in kaydını yaptırdım microsoft hesabımdan verdiğin bilgi için teşekkürler. sistemde cihaz görünüyor eski bilgisayarım da görünüyor. anakart değiştirirsen sistemden silip tekrar kullanırım artık sayende.
Değiştirme şöyle oluyor. Yeni bileşenleri topladın ve windows kurdun tabiki de etkin değil sonra microsoft hesabını yeni sistem ile ilişki len diriyorsun donanım değiştirdim seçeneği çıkıyor aslında ben hesabına kayıtlı tüm PC ler çıkıyor şu bilgisayarım diyorsun ve oluyor. İkinci elden satar isen anakart problem değil lakin windows kurulu diski de satarsan problem çıkabilir diski biçimlendirmeden satmamaya çalış.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı