Tek kullanımlık OEM Key ne demek?

BlueMan23

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda durmaplay sitesinden Windows 10 OEM Key'i almayı düşünüyorum, fakat açıklamada şöyle yazıyor;
"Windows'u tekrar kurmayı denetim masası Windows sıfırlama üzerinden yapmalısınız. Fdisk / Format attığınızda fiziksel temizlik yaptığınız için aynı kodu tekrar kullanamazsınız."

Benim anladığım bilgisayara temiz format atarsam, satın aldığım key'i bir daha kullanamayacak mıyım? Bu konuda beni aydınlatın lütfen. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İşte benim de aklımı bu karıştırıyor. Anakart'a kaydoluyorsa neden format atınca tekrar kullanamazsınız deniyor?

Normal şartlar altında OEM keyler zaten anakarta kayıtlı olur ve istediğiniz kadar format atılabilir. Arkadaşın dediği gibi yanlış bilgi verilmiş olabilir. Ancak o OEM'e özel bir özellikse almanızı tavsiye etmem.

Bende de OEM W10 Pro mevcut. Tekrar format atınca key girmeden devam edin. Otomatik olarak etkinleşiyor, bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.

Ben keyi girdikten sonra defalarca USB ile format attım. Otomatik aktifleşiyor. Alırsanız kafanıza takılmasın ömür boyu kullanırsınız anakart sizde olduğu sürece. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı