OEM Key'ler yasal değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
KMS kullanıyorum ve bunu savunuyorum. İşin ucu aynı şeye dayanıyor onu anlatmaya çalışıyorum.
KMS'nin nesini savnuyorsunuz, KMS ile bilgisayarınıza korsan bir yazılım ile hırsızlığa açık hale geliyorsunuz. Klavye tuşlarınızı kaydeden bir log oluşturan korsan yazılımı sessizce kurar bilgisayarınıza, kredi kartı bilgilerinizi bile kaptırabilirsiniz birinci elden. KMS sadece Windowsu özgür kullanmanıza yaramaz. Sizi hırsızlığa açık hale getirir. Etkinleştirilen lisans kodlarıyla aynı değil.

Bakın bir laptop üreticisi ben bu laptoptan 1 milyon tane üretirim diyip 1 milyon tane key alıyor. Fakat gidip 500 bin tane üretiyor. Geriye kalan 500 bini ise gidip Microsoft'a geri vermiyor bazı yerlere satıyor.

Bakın bir laptop üreticisi ben bu laptoptan 1 milyon tane üretirim diyip 1 milyon tane key alıyor. Fakat gidip 500 bin tane üretiyor. Geriye kalan 500 bini ise gidip Microsoft'a geri vermiyor bazı yerlere satıyor.
Arkadaş canlı canlı gidip izlemiş olaya hakim yalnız.

Yasal değil fakat hor görülecek türden. Kimse 1000 TL'ye işletim sistemi almaz. Microsoft kendisi göz yumuyor diye piyasada barınabiliyor.

ePTTAVM gibi resmi kurumlarda satışı yapılıyor ve Microsoft hiçbirine sesini çıkarmadı.
Bence Microsoft'un işin içinde parmağı var.

BluTV var, hanesinde barındırdığı özel dizilerinin hiçbirini korsan sitelerde göremiyorsun, hemen telif atıyor.

Yasal değil fakat hor görülecek türden. Kimse 1000 TL'ye işletim sistemi almaz. Microsoft kendisi göz yumuyor diye piyasada barınabiliyor.

Epttavm gibi resmi kurumlarda satışı yapılıyor ve Microsoft hiçbirine sesini çıkarmadı.
bence Microsoft'un işin içinde parmağı var.

Bluetv var, hanesinde barındığı özel dizilerinin hiçbirini korsan sitelerde göremiyorsun, hemen telif atıyor.

Ben Netflix, bluetv, Spotify gibi yazılımları da crackli kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı