OEM sistemden ses geliyor

zaykeNN

Centipat
Makaleler
1
Vatan'dan 2 hafta önce yeni bir OEM hazır sistem satın aldık. i3 9100F, RX 570 ASUS, 8 GB RAM, 500GB SSD ve güç kaynağı olarak da RMP 500 80+ vardı. PSU'dan mı ses geliyor anlamadım. PSU'ya kulağımı yakınlaştırıyorum ses oradan gelmiyor. Başka nereden olabilir? İşlemci fanından şüpheleniyorum.

Vatan'dan 2 hafta önce yeni bir OEM hazır sistem satın aldık. i3 9100F, RX 570 ASUS, 8 GB RAM, 500GB SSD ve güç kaynağı olarak da RMP 500 80+ vardı. PSU'dan mı ses geliyor anlamadım. PSU'ya kulağımı yakınlaştırıyorum ses oradan gelmiyor. Başka nereden olabilir? İşlemci fanından şüpheleniyorum.
Bence de psu dan geliyor olabilir i3 9100f kötü bir işlemci değil ondan gelmesi zor diye düşünüyorum ekran kartı markası nedir

Fanı olan herşeyden gelebilir. Fan dışında bobin sesi vs de olabilir. Ne kadar erken bulursan o kadar iyi olur.

Ses dosyası vs. atsaydınız iyi olurdu. Kasadan elbet ses gelir de, gelen sesi bile tarif etmemişsiniz kim ne bilebilir bu şekilde!

Coil whine ise parça değişimi tek çare. Ama fan sesi ise halledilir. Ama sesin nereden geldiğini sizin anlamanız gerekiyor sonuçta duyan sizsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
arkadaşlar gelen ses bu.
bilgisayar çalışırken tek tek işlemci ve egzoz fanlarını 3-4 saniyeliğine elinle durdur ses gidicekmi kontrol et.
Çok tırsıyorum ya başka yolu yok mu işlemci için :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı