OEM Windows 10 Keyleri Güvenilir mi?

Hikmet Aras

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, internette 20,25 liraya satılan Windows 10 oem keyleri güvenilir midir? Alsam sıkıntı çıkar mı?
Bilgisayara format atmayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ben 9 liraya aldım sıkıntı çıkmadı. Bu keylerin hiçbiri Microsoft'tan alınmış değil dememe rağmen defalarca ban yedim buradan. En sonunda madem bunu savunuyorsunuz alın ben de alıyorum o zaman dedim.

Microsoft'un kendi sitesinde 1300 liraya satılan işletim sistemi nasıl oluyor da 20 25 liraya alınabiliyor? Bunun mantığını biri açıklayabilir mi?

Microsoft'un kendi sitesinde 1300 liraya satılan işletim sistemi nasıl oluyor da 20 25 liraya alınabiliyor? Bunun mantığını biri açıklayabilir mi?

Tahminimce eski windows 7 lisansları windows 10'a çevriliyor...

Bu keyler microsoft'a ait. İnternette kutlu olmadıkları için kutulu olana ödenen verileri olmadığı yazıyordu. (Gümrük vergisi, bandrol vergisi vb.) Ondan dolayı ucuza satılabiliyor. Tek handikapı başka bir bilgisayara taşınmaması.
Yıllardır kullanıyorum bir sorun olmadı. 20 lira gibi bir fiyata almıştım.

Bu keyler microsoft'a ait. İnternette kutlu olmadıkları için kutulu olana ödenen verileri olmadığı yazıyordu. (Gümrük vergisi, bandrol vergisi vb.) Ondan dolayı ucuza satılabiliyor. Tek handikapı başka bir bilgisayara taşınmaması.
Yıllardır kullanıyorum bir sorun olmadı. 20 lira gibi bir fiyata almıştım.

Microsoft'un kendi sitesinde sattığı da kutulu değil dijital lisans.

Tek kullanımlık mı oluyor yoksa aynı bilgisayara tekrar sıfırdan yükleme yaptığımızda kullanabiliyor muyuz?

Bende diyorum orijinal değil bunlar ama millet inanmıyor. Bende alıp deneyeceğim zaten güvenilir bir satıcı bulursam eğer.
Microsoft'un kendi sitesinde sattığı da kutulu değil dijital lisans.

Tek kullanımlık mı oluyor yoksa aynı bilgisayara tekrar sıfırdan yükleme yaptığımızda kullanabiliyor muyuz?

Anakartın bios'una gömülüyor sürekli kullanabiliyorsun anakartı satarsan key'de gidiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı