OEM Windows 10 Keyleri Güvenilir mi?

Hikmet Aras

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, internette 20,25 liraya satılan Windows 10 oem keyleri güvenilir midir? Alsam sıkıntı çıkar mı?
Bilgisayara format atmayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bak aşağıdaki konuda defalarca ban yemiştim.

Bak aşağıdaki konuda defalarca ban yemiştim.

İşlerine gelmiyor bunların ondan ban atıyorlar. Bunu yazdım diye ban yersem SS atarım bu arada :D

Key'lerin sahte olduğunu iddia eden arkadaşım. Saçmalıyorsun çünkü etkinleştirmeyi yaparken direkt Microsoft serverlarından yapıyor. Key sahte olsa etkinleştirmen mümkün değil. Sana ban atmaları normal çünkü yanlış bilgi veriyorsun.
2. konuda piyasada OEM değil çoğu mak Key satıyor. Fiyatının düşük olması bu yüzden. Retail Key'leri en son 150 TL satıryorlardı.

Benim tahminim şu, bunlar şirketlerin aldığı çoklu kullanım lisanslarından artan anahtarlar. Örneğin adamın 700 bilgisayarlık şirketi var, 1000 bilgisayarlık anahtar ile bütün bilgisayarları etkinleştirdikten sonra bu arkadaşlar kalan lisansları satıyordur. Benim en büyük tahminim bu.

Güvenilirliğine gelirsek; neticede Microsoft'tan almıyorsunuz, tamamen güvenli demek imkansız. Ancak satın alıp kullanan ve memnun kalan çok insan var. Bana göre alınabilir.

Şahsen gidip de Microsoft'tan o paralara alana kadar riski göze alıp bunlardan satın alırım ben. Korsan kullanmayı zaten hiç sevmiyorum. Kaybedeceğim 20-30 TL olur, bence alınabilir bir risk.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı