OEM Windows 10'lu bilgisayarı satmak

vacshot34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu anki sistemimde OEM Windows 10 var. Bildiğim kadarıyla OEM'i başka bir bilgisayara geçiremiyoruz. Ben bu bilgisayarı satıp başka bir bilgisayar almak istiyorum. Satarken ne yapmalıyım? Microsoft'un kendi sitesinde cihazı kaldır seçeneği var. Eğer o seçeneğe basarsam bu lisansı yeni bilgisayara aktarabilir miyim?

OEM lisansı aktaramazsınız hocam hiçbir şekilde. Yeni lisans almanız gerekir alacağınız bilgisayarda halihazırda kurulu Windows yoksa.

OEM lisansı aktaramazsınız hocam hiçbir şekilde. Yeni lisans almanız gerekir alacağınız bilgisayarda halihazırda kurulu Windows yoksa.
Lisans bu bilgisayarda kalacak o zaman. Şunu sormak istiyorum: Microsoft'un kendi sitesinde cihazlarım kısmında cihazı kaldır gibi bir seçenek var. Oradan cihazı kaldır desem yine de başka bilgisayara aktaramıyor muyum?

Peki bilgisayarımı alacak kişinin şunu mu yapması gerekiyor: kurulum kısmında kendi mailini girecek, ondan sonra sistem mailin farklı olduğunu görüp etkinleştirme kodunu isteyecek. Sonra alıcı, benden kodu isteyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı