Ömür Boyu Satılan Microsoft Office Programları Güvenilir mi?

BayKarTavşanı

Decapat
Merhaba arkadaşlar, çoğu sitede satılan ömür boyu garantili olduğu söylenen Microsoft programlarını içeren paketler satıyorlar. Office365'in resmî sitesinde aylık veya yıllık ödeme seçenekleri var. Peki bu kişiler nasıl ömür boyu ürün anahtarı satıyorlar? (Eğer ki ürün anahtarları çalışıyorsa neden Microsoft ömür boyu süren ürün anahtarı satmak yerine aylık ve yıllık ödeme seçenekleri sunuyor) Yine de bu ürün anahtarlarının orijinal ve etik olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ki Office 365 almak isterseniz Microsoft'un kendi sitesinden alınız. Ben de olsam başka sitelere inanmazdım. Her şeyi orijinal yerinden yerinden almak daha mantıklı ve daha güvenilirdir.

Merhaba arkadaşlar, çoğu sitede satılan ömür boyu garantili olduğu söylenen Microsoft programlarını içeren paketler satıyorlar. Office365'in resmî sitesinde aylık veya yıllık ödeme seçenekleri var. Peki bu kişiler nasıl ömür boyu ürün anahtarı satıyorlar? (Eğer ki ürün anahtarları çalışıyorsa neden Microsoft ömür boyu süren ürün anahtarı satmak yerine aylık ve yıllık ödeme seçenekleri sunuyor) Yine de bu ürün anahtarlarının orijinal ve etik olduğunu düşünmüyorum.

.edu veya asya uzantılı bazı domainler ile seri olarak alıp her kişiye 1 account olarak dağıtıyorlar. Herkes kendi calısma uzayını kullanıyor ama birden fazla aynı lisansı satıyor ve bundan kar elde ediyorlar :)

Ürünü geçen sene satın aldım. Size şirket hesabı veriyorlar. Benim satın aldığım yer hesabımı silip ardından mağazayı kapattı. Hiçbir şekilde iletişim kuramıyorum. Benim tecrübem bu şekilde.

Böyle bir olayın olcagını sanmıyorum. En mantıklısı Microsoft'dan satın almak.

Microsoft'un genelde iş ortaklarına sağladığı Home Use Program (HUP) diye bir hizmeti var. Şirketler buralardan toplu lisanslar alabiliyor ve çalışanlarına sembolik rakamlar karşılığında orijinal Microsoft programları sunabiliyorlar. Ben de buradan 9 dolara aldığım (Dolar o zaman 3.5 TL idi) MS Office 2019'u kullanıyorum. Hatta ilk satın aldığım MS Office 2013'ün yanında ücretsiz olarak MS Office 2010 dahi vermişti.

Öyle sanıyorum ki, bu lisans satan şirketler de Microsoft'tan satın almış oldukları orijinal toplu lisansları, ülkemizdeki yasal boşluklardan faydalanarak illegal bir şekilde satıyorlar. Evet, lisanslar orijinal ama satış kanalı yasadışı olabilir(!) Microsoft'da eli kolu bağlı bir şekilde mecburen aktifleştiriyor bence...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı