Ön fanı söküp yukarı egzoz fan yapmak

Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Mali Müşavir
Arkadaşlar Ryzen 5 2600 işlemci fazla ısınıyor, büyük ihtimalle ekran kartının soğutucu bloğu işlemciyi sıcak havaya maruz bırakıyor. Bu yüzden önde bulunan 3 fandan birini üste egzoz olarak eklemek istiyorum ancak hangi fanı sökersem en mantıklı tercihi yapmış olurum?

Şimdiden teşekkür ederim.

a38e87ee-115c-4053-a55b-68a50301610b.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
En alttaki fanı takabilirsin. Ben 2 arka 2 ön kullanıyorum, senin kasana göre en alttaki fan yok ve bir eksikliğini görmedim. Kasanın yan paneli kaparsan hava akışı daha stabil gerçekleşir.

Arkadaşlar Ryzen 5 2600 işlemci fazla ısınıyor, büyük ihtimalle ekran kartının soğutucu bloğu işlemciyi sıcak havaya maruz bırakıyor. Bu yüzden önde bulunan 3 fandan birini üste egzoz olarak eklemek istiyorum ancak hangi fanı sökersem en mantıklı tercihi yapmış olurum?

Şimdiden teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 405633
Ne kadar fazla ısınıyor? Üste 2 adet fan ayrıca almanızı tavsiye ederim.

Herşeyden önce kablolamayı hava akışını engellemeyecek şekilde yaptığınızdan emin olun. Daha sonra termal macunda sıkıntı olmadığına emin olun. Kasa kapağı kapalıyken sıcaklıkları bir süre takip edin. En son çare fan ile çözüm arayın bence.

En üstteki fanı yukarı al ve ters biçimde, yani hava üfleyecek şekilde tak. Ayrıca kasanın yeri iyi. Üstte daha çok toza ve ısı akışına maruz kalır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı