Ön tarafta egzoz fanı var

Selami Kaplan

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar aldığım kasada hazir gelen 2 tane fan vardı biri arkada ve biri önde ve ikisi de egzoz olarak bağlanmış.

Şimdi üst tarafa ve kasanın ön tarafına ek fan aldım bağlamak için. Üst tarafa egzoz olarak bağlayacağım.

Sormak istediğim kasanın önünde hazır olarak gelmiş ve egzoz olarak bağlanmış fanı sokup iceriye hava üfleyecek şekilde baglayayim mi yoksa öyle mi kalsin?

Edit:Bu arada öndeki fan Psu kısmındaki tarafında altta takılı

Kasa modeli nedir tam olarak?
MSİ MAG SHİELD 110R
Şu altta resim attım öndeki fan ekzoz olarak bağlanmış , ben on tarafa 2 tane ve üst tarafa 2 tane daha bağladım, sizce bu hazir geleni de değiştirmeli miyim.

Dosya Ekleri

• IMG_20221019_135916.jpg
    IMG_20221019_135916.jpg
    51,6 KB · Görüntüleme: 28
Öndeki fanlar içeriye hava üfleme noktasında daha verimli oluyor. Egzoz fanlar genel olarak kasanın arka tarafı veya üst tarafına konumlandırılıyor. Yine de tercih sizin tabi.

Bilgisi olanlar şu soruya cevap versin :)

Aynen hocam, normalde ters çevirecektim havayı içeriye üfleyecek şekilde ama hazır olarak egzoz şeklinde geldiği için sormak istedim

PSU'yu kasa akışından bağımsız olarak düşün. Ön kısım hava girişi, arka ve üst kısım hava çıkışı için kullanılır.

PSU'yu kasadan bağımsız olarak düşünürsem egzoz olarak kalması daha iyi, taze hava bir yerlerden girer, havayı dışarı atması sanırım daha önemli. Mantıklı geldi hocam sağ ol. Öyle bırakacağım

Geri
Yukarı