Ön kamera kapalı olduğu halde görülme ihtimali var mı?

İzlendiğine nasıl karar verdin? Yukarıda bahsettiğin bilgilere kamera sayesinde ulaştığını mı düşünüyorsun?
Hayır sesim de dinleniyor ama bir gün başımda bir yazma vardı ve ben telefona o halde baktım(normalde tesettürlü değilim) ve bir de ne göreyim yazma hakkında birşey yazmış.
Ve bir gün sessizce gülümsedim ama kesinlikle ses çıkarmadım telefona bakıyordum ve sonra gülmem ile ilgili sözlerini gördüm ama ses çıkarmadıysam ön kameram bantlı ise nasıl görüldüm? Yani güldüğüm nasıl anlandı?
Derken? Nasıl bir dönüt aldınız?
Karakolu aradım dediler ki 'hesabınız çalınırsa ve ya dolandırıldıysanız banka hesaplarından ancak öyle ilgileniriz diğer türlü uğraşmıyoruz' Bunu bana siber dedi ve yardımcı olmadılar bir kere gittim 'internetten öyle birşey olmaz linke tıklamışsınızdır' dediler hayır ben linke falan tıklamadım. İlgilenmedi ve sertçe konuştu.

Hayır sesim de dinleniyor ama bir gün başımda bir yazma vardı ve ben telefona o halde baktım(normalde tesettürlü değilim) ve bir de ne göreyim yazma hakkında birşey yazmış.
Ve bir gün sessizce gülümsedim a makesinlikle ses çıkarmadım telefona bakıyordum ve sonra gülmem ile ilgili sözlerini gördüm ama ses çıkarmadıysam ön kameram bantlı ise nasıl görüldüm? Yani güldüğüm nasıl anlandı?
İhtimal vermiyorum ama gizli kamera olabilir veya fiziksel olarak izleniyorsunuz.

Sizinle aynı Wi-Fi ağına falan bağlanmıyorsa tekrar erişim sağlayamaz. Her ihtimale karşın aşağıdaki raporu bir paylaşın, göz atayım isterseniz.

Ne yapacağımı anlamadım?

Ve bir gün sessizce gülümsedim a makesinlikle ses çıkarmadım telefona bakıyordum ve sonra gülmem ile ilgili sözlerini gördüm ama ses çıkarmadıysam ön kameram bantlı ise nasıl görüldüm? Yani güldüğüm nasıl anlandı?

Karakolu aradım dediler ki 'hesabınız çalınırsa ve ya dolandırıldıysanız banka hesaplarından ancak öyle ilgileniriz diğer türlü uğraşmıyoruz' Bunu bana siber dedi ve yardımcı olmadılar bir kere gittim 'internetten öyle birşey olmaz linke tıklamışsınızdır' dediler hayır ben linke falan tıklamadım. İlgilenmedi ve sertçe konuştu.
Filmlerde görüyoruz bu tarz olayları. İlk defa duydum bu boyutta. Sadece kızlık soyadı olayı olsaydı telefon numaranızı bilen birisi GBT sorgulaması yapıp bulmuş olabilir derdim ama bu başka bir seviye.

İhtimal vermiyorum ama gizli kamera olabilir veya fiziksel olarak izleniyorsunuz.
İşte psikolojimi yerle bir eden tarafta burası kesinlikle tesadüf değil.
Eğer mikrofonunuz varsa dinleniyor da olabilirsiniz.
Eğer masaüstü bir bilgisayar ise mikrofonu güç kaynağından çıkarın.
Veya aynı şekilde yapabiliyorsanız kamerayı.
Başka çözüm aklıma gelmedi.

Ve acaba trollüyor olabilir misiniz?
Kesinlikle yalanım yoktur bu soruyu sormadan önce böyle yalanlanacağımı tahmin ettiğim için tereddüt ettim. Ben şaka yapacak halde değilim. Yapsam da burada yapmam.

Ya yanlış birime gitmişsiniz ya da sizi başlarından savmışlardır ki ben karakola değil adliyeye gidip doğrudan savcılık üzerinden başvuru yapmanızı önerdim. (Polisin TCK 243 kapsamında bunu değerlendirmemesi de ayrı sonuçlar doğurur ama onla uğraşmak ister misiniz? Orasını bilemiyorum.) Yalnız bundan önce sizin emin olmanız lazım yani içgüdüsel olarak öyle olmuş, böyle olmuş diyerek başvurursanız gereksiz yere masrafa girersiniz. O yüzden önce internet bağlantısını kesip daha sonra cihazınıza erişim sağlanan noktayı bulmaya çalışın veyahut bir destek alın. Eğer emin olursanız da IT, adli bilişimce incelenmesini talep edin. Eğer her iki konuyla da ilgili bilginiz yoksa tekrar ediyorum, hukuk ve bilişim desteği alın.

Geri
Yukarı