Ön lisans Programcılık mı, Mühendislik mi?

takanik33

Hectopat
Ben bilgisayar programcılığı bitirmeyi düşünüyorum. Piyasadaki 2 yıllık mezunlarının durumları mühendis olanlara göre nasıldır?

2 yıllık mezunların sonu genelde asgari ücret. Araştırdığım kadarıyla askere gidip gelmeden kendi alanlarında kolay kolay şirketlerde iş bulamıyorlar. Freelance sektöründe de durum berbat; iş veren sayısı az. 2 yıllığı okuduktan sonra 4 yıla tamamlamanın da size artı sağlamayacağını belirteyim.

Genel olarak donanım&yazılım sektörüne bakarsak ön saflarda görünmek çok zor. 14-15 yaşındaki genç dostlarımızın oluşturduğu Steam Greenlight’tan çıkmayı bekleyen oyunlarını, mobil uygulamalarını, yapay zeka üzerine çalışmalarını görebiliyorum. Bu şimdiden CW’lerine yazdıkları bir artı demek. Kısacası “Ne kadar ekmek o kadar köfte.”

[BGCOLOR=transparent]Yazılım mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği okumak varken kolaya kaçmamanı tavsiye ederim. Günümüzde bu mühendislikler üzerine Master yapmak, İngilizce ve yanına bir yabancı dil daha eklemek ise sektörde yapabileceğiniz en mantıklı hareketlerden olur.[/BGCOLOR]

[BGCOLOR=transparent]Eğitim kalitenizi arttırmaya ve CW’nizi doldurmaya bakın. İyi çalışmalar. ;)[/BGCOLOR]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı