Ön Panel Jak Girişleri Çalışmama Sorunu

MustafaD

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, ben bu bilgisayarı aldığımdan beri ön jaklarda sorun yaşıyordum. Bilgisayarcıya götürdüm yaptım dedi ve sadece kulaklık çalıştı mikrofon hala çalışmıyor. Hiç kurcalamadım bu gün tekrardan kullanma ihtiyacı oldu. Bu sefer kulaklık da çalışmıyor. Aygıt yöneticisine ön panel gelmiyor. Kabloları kontrol ettim takılı. Bilgisayarımda VIA kurulu. Her ne kadar Realtek kurmak istesem de bir türlü VIA'yı silip kuramadım.

Anakartınızın marka-modeline göre internette montaj videosu bulabilirseniz çok işinize yarar. Tam olarak o soketleri nereye takıyorlarsa gözlemleyebilirsiniz. Tabi varsa öyle bir video...

Anakartınızın marka ve modeline göre montaj görsellerine google aracılığıyla ulaşabilirsiniz büyük ihtimalle arkadaşların dediği gibi yanlış takılmış olmalı veya hiç takılı da olmayabilir kasanızı açıp bir bakabilirsiniz boştakı kablolara

Yorumlarınız için teşekkür ederim ama belirttiğim gibi siz hala kasanın içindesiniz kasanın içinde ki girişlerde sorun yok. Tamamen yazılımsal bence. Ben aygıt yöneticisinden kaldırdım. Realtek ile ilgili bazı driverlar indirdim bilgisayarıma göre. Kapattım açtım. Hala VIA duruyor ama kulaklık çalışmaya başladı. Mikrofonda ise verdiği hata mikrofon şu anda kullanılamıyor.

Yorumlarınız için teşekkür ederim ama belirttiğim gibi siz hala kasanın içindesiniz kasanın içinde ki girişlerde sorun yok. Tamamen yazılımsal bence. Ben aygıt yöneticisinden kaldırdım. Realtek ile ilgili bazı driverlar indirdim bilgisayarıma göre. Kapattım açtım. Hala VIA duruyor ama kulaklık çalışmaya başladı. Mikrofonda ise verdiği hata mikrofon şu anda kullanılamıyor.

Merhaba;

Anakartınızın tam modelini belirtirmisiniz.

Ayrıca silmek istediğiniz ve silemediğiniz bir yazılım, EXE ya da herhangi bir dosya, bunun için güvenli moda girip silmeyi denemeniz gerekir.

Denetim masasından programı silemiyorsanız, Revouninstaller gibi ikincil programlar işinize yarayacaktır. Anakart marka ve modelini aratıp kendi sitesi üzerinden güncel ses sürücülerini kurun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı