Ön panel jak girişleri çok hassas

spancer

Kilopat
Daha fazla  
Xigmatek kasa kullanıyorum. Ön taraftaki jak girişleri (özellikle ses veren) çok hassas. Bazen kablo sallanınca bile ses gidebiliyor. Bunu sağlamlaştırmanın bir yolu var mıdır? İnternette ve forumlarda biraz araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım. Var mıdır tutorialını yapan bir blog yazısı veya video. Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim. İyi sosyaller.

Xigmatek kasa kullanıyorum. Ön taraftaki jak girişleri (özellikle ses veren) çok hassas. Bazen kablo sallanınca bile ses gidebiliyor. Bunu sağlamlaştırmanın bir yolu var mıdır? İnternette ve forumlarda biraz araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım. Var mıdır tutorialını yapan bir blog yazısı veya video. Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim. İyi sosyaller.

Evet bunun tamiri var. Ön jak girişleri ayrı bir kablo ile anakarta bağlanıyor hatta. Kasanın arka tarafını açıp işlem yapılabiliyor jaklar ile ilgili.

Aslında sorunun daha çok fiziksel olduğunu düşünüyorum. Mesela kullandığım ayraç apartındaki giriş çok sabit ve sert kısa bir sallanmayla yerinden oynamayacağını resimden ne kadar anlaşılır bilmiyorum ama elde tutarken bi' hayli hissteriyor. Ön jark girişini bir şekilde sağlamlaştırmanın yolunu arıyorum açıkçası. Az kaldı bantlayacam o olcak :D

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-10-18 at 18.15.30.jpeg
    WhatsApp Image 2022-10-18 at 18.15.30.jpeg
    52,5 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı