Ön Panel USB 3.0 Portlarından Biri Çalışmıyor

KaTiPBeY

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle başlıkta belirttiğim gibi güç yetmiyor USB'lere.
Gigabyte H110M-S2 anakart kullanıyorum.
Driverler her şey güncel Windows 8.1 kullanıyorum. BIOS'tan ise ''other OS'' seçenegini uyguladım, UEFI kurulum yaptım.
2 tane USB 2.0 var çalışıyor, 2 tane USB 3.0 var 1'i çalışıyor diğeri flash bellek, USB Wi-Fi takınca çalışmıyor ama USB klavyemi çalıştırıyor.

@MF
@Recep Baltaş
@THE_MILLER
@er36po
@BERWAR
@FurkanEmir41
@26318
@Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Portlar arızalı olabilir. Sisteminizi belirtir misiniz?

Anakartın kendi portuna mı takmaya çalıştınız yoksa kasaya giden portlara mı ?
Eğer kasaya giden portlara takmaya çalıştıysanız ilk önce kasadan çıkan ve anakarta giden JUSB kablolarını kontrol edin.

Ayrıca anakartın kasaya direk kontak içinde olmadığına emin olun. (Pirinç ayaklar) Yeni nesil anakartlar olası voltaj dalgalanması ya da kısa devre riskleri için aktifleştirme pimini devre dışı bırakabiliyor.

Son düzenleme:
Ya USB 3.0 potlarında ya da arkadaşların da ayrıca belirttiği gibi USB'lere gelen kablo bağlantılarında bir sıkıntı mutlaka olmalıdır. Ayrıca USB 3.0 'ın amper çıkış kapasitesi USB 2.0 'dan daha büyüktür. (900 mA > 500 mA) Tüm portları donanımsal olarak iyice gözden geçirin ve tüm USB' lerin ince besleme kablolarını ayrı ayrı denetleyin. USB Wİ-Fİ bir dongıl şeklindedir değil mi? USB 3.0 portundan tam olarak bu dongıl kaç mA'i çekiyormuş, araştırıp kullanım kitapçığından veya kaynaklarından baktınız mı? Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Anakartı yeni aldım portlar arızalı değil, kullanım kılavuzuna baktım maalesef bir şey yazmıyor güç hakkında. Anakartın kendi portlarına taktım, sistemimi yukarıda belirttim. Detaya gelirsek ustam; Pentium G4400, AMD Radeon R7 250X, 8 GB Hi-Level 2133 MHz, Gigabyte H110M-S2, FSP Pro 500W. Max power 530W yazıyor. Bilgisayar çogu zaman oyun oynarken Wifi'yi devre dışı bırakıyor aptal aptal çalısıyor Windows, artık bundan şikayet etmekteyim çünkü bilgisayar gerçek gücünü veremiyor. FPS yeterli verim alamıyorum, aldıgım power supply 2.el'di tamir ettim 1 2 yıl kullandım, şimdi ise böyle sorunlarla ugrasıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler ustalar.

@Recep Baltaş @Ali Güngör @THE_MILLER

@Jira

@MF

Ön panel USB 3.0 bağlantısını kontrol edin. Kasayı açın ve işaretli bölüme bağlı kablonun yerine tam oturduğundan emin olun:

gigabyte ön panel usb 3.0.jpg

Arkadaşların demiş olduğu gibi portlar veya soket ve pinlerde sorun olabilir.

Arkadaşlar merhaba, yeni sistem topladım ve kullandığım kasa Spec Delta RGB, kablosuz Gamepad'imi ön paneldeki USB çıkışına takıyordum ve bir ara kullanırken birden Gamepad bağlantısı koptu ve PC'den yanık kokusu geldi, PSU yeni olduğu için oradan geliyordur diye düşündüm, daha sonra o USB girişi çalışmamaya başladı. Telefonumu bağladığım zaman elektrik olduğunu farkediyorum, şarj oluyor ama PC'de görünmüyor. USB port mu yanmıştır yoksa anakartta kısa devre gibi bir problem olabilir mi? Ön paneldeki diğer USB port sorunsuz çalışıyor. Parçaları toplayan görevli yanlış bağlamış olabilir mi? Bu yüzden kısa devre yapmış olabilir diye düşündüm.

Geri
Yukarı