Ön panele sıvı soğutma takılırsa hava akışı değişir mi?

Kasayı yata ve dikey koymanınni farkı nedir peki? Dikey konumdayken anakarta kule tipi soğutucunun ve ekran kartının yük bindireceğini düşünüyorum ama yatay koymadım hiç farkı nedir?

Kasamın önündeki 3 tane 12cm fan yerine 360mm sıvı işlemci soğutucu koymak istiyorum. Anakartın ve ekran kartının sıcaklığını taliye edebilecek tek egzoz fanım kalıyor o da 12cm. Bu durum bana yarar yerine zarar mı sağlar?
Ben her zaman üst tarafa takılması taraftarıyım ön tarafa takılırsa hava akışı ona göre düzenlenebilir.

Ben yerinizde olsam arka egzoz ve üst taraftaki fanları içeriye hava alacak şekilde, ön taraftaki sıvı soğutma fanlarınıysa dışarı hava üfleyecek şekilde konumlandırırdım. Eğer tahliye fanlarınız kaliteliyse ön taraftaki sıvı soğutmanın içeriye hava üflemesi pek bir şey değiştirmez.

İki durumda da en azından 1 tane daha çıkış fanına ihtiyacınız var. Zira içeride o denli sıcak havayı 1 fan tahliye edemez. Hele hele kasanın yanında gelen az performanslı fanlardansa.

Egzoz fan tavsiyesi:

Eki Görüntüle 994599
Kasamım üstü
Ben yerinizde olsam arka egzoz ve üst taraftaki fanları içeriye hava alacak şekilde, ön taraftaki sıvı soğutma fanlarınıysa dışarı hava üfleyecek şekilde konumlandırırdım. Eğer tahliye fanlarınız kaliteliyse ön taraftaki sıvı soğutmanın içeriye hava üflemesi pek bir şey değiştirmez.

İki durumda da en azından 1 tane daha çıkış fanına ihtiyacınız var. Zira içeride o denli sıcak havayı 1 fan tahliye edemez. Hele hele kasanın yanında gelen az performanslı fanlardansa.

Egzoz fan tavsiyesi:

Eki Görüntüle 994599
Kasanın üst paneline fan sığdıramayacağımı söyledi aldığım yer

Kasanın üst paneline fan sığdıramayacağımı söyledi aldığım yer
Kasanızın ön tarafı 120mm x3. Üst tarafı 120mm x2 fan destekliyor. 2 fanlı bir sıvı soğutma var ise kullanabilirsiniz. 2 fanlı bir sıvı soğutma hiç görmedim. Kendimde sıvı soğutma kullanmadığım için bu konuda bilgim yok.

1619509586537.png

Kasanın şablonunu paylaşayım. Belki işinize yarar.

Kasanızın ön tarafı 120mm x3. Üst tarafı 120mm x2 fan destekliyor. 2 fanlı bir sıvı soğutma var ise kullanabilirsiniz. 2 fanlı bir sıvı soğutma hiç görmedim. Kendimde sıvı soğutma kullanmadığım için bu konuda bilgim yok.

Eki Görüntüle 994628

Kasanın şablonunu paylaşayım. Belki işinize yarar.
Aynen kasa bu, Öne 360mm tepeye 2 tane fan koysam 12cm iyi olur mu arkadaşın dediği gibi

Aynen kasa bu, Öne 360mm tepeye 2 tane fan koysam 12cm iyi olur mu arkadaşın dediği gibi
2 Fanlı bir sıvı soğutma var ise üst panele takın. Arkada bulunan fanı dışarı hava verecek şekilde ön fanları içeri hava vericek şekilde yerleştirin. Altta bakan 2 fan ne işe yarıyor onu bilmiyorum ama.

2 Fanlı bir sıvı soğutma var ise üst panele takın. Arkada bulunan fanı dışarı hava verecek şekilde ön fanları içeri hava vericek şekilde yerleştirin. Altta bakan 2 fan ne işe yarıyor onu bilmiyorum ama.
Güç kaynağını soğutmak için mi onlar bende anlamadım bu kadar fanı takabilirsem sıvı soğutmaya gerek yok zaten

Yeni konular

Geri
Yukarı