Ön panele sıvı soğutma takılırsa hava akışı değişir mi?

Ben yerinizde olsam arka egzoz ve üst taraftaki fanları içeriye hava alacak şekilde, ön taraftaki sıvı soğutma fanlarınıysa dışarı hava üfleyecek şekilde konumlandırırdım. Eğer tahliye fanlarınız kaliteliyse ön taraftaki sıvı soğutmanın içeriye hava üflemesi pek bir şey değiştirmez.

İki durumda da en azından 1 tane daha çıkış fanına ihtiyacınız var. Zira içeride o denli sıcak havayı 1 fan tahliye edemez. Hele hele kasanın yanında gelen az performanslı fanlardansa.

Egzoz fan tavsiyesi:

Eki Görüntüle 994599
Bu önerdiğiniz fanlardan 4 tane alıp kasadakilerle değiştirsem performansım artar gibi duruyor sizce denenebilir mi?

Üstten aldığı havayı aşağıya HDD ve PSU koyarsanız oraya vereceği için önermiyorum. Orada zaten PSU fanlı olacağı için bir sıcaklık olacak.
Anladım kafama şey yattı kasayla gelen fanlar pek iyi değil arkadaşın paylaştığı fanlardan alsam 4 ü ile değiştirsem daha iyi performans alırım diye düşünüyorum
Boşa masraf yapmış olursunuz hocam.
Hadi ya yüz güldürmez yani :(

Hocam bilgisayarı almadıysanız. Alacağınız anakart ve ekran kartı bilgisini verebilirseniz başka bir kasa önerebilirim. Bir kasa değiştirmek yerine 10 fan almaya gerek yok. Bu kasayı almakta zorunlu değilsiniz.B
Önceden aldım sistemi şuan bütçe sorunum yok sadece daha etkili bir soğutma istiyorum

Bu konuda benim size önereceğim kasayı beğenemeyeceğiniz için arama kısmına Micro ATX (mATX) destekli kasa yazıp beğendiğiniz sonucu benim ile paylaşabilirsiniz.
Araştırıp döneceğim
Bu konuda benim size önereceğim kasayı beğenemeyeceğiniz için arama kısmına Micro ATX (mATX) destekli kasa yazıp beğendiğiniz sonucu benim ile paylaşabilirsiniz.
Bulamadım ya üst panel 3x12 mi desteklemesi gerekiyor üste sıvı soğutma koyup ön paneldende hava akışını bozmamak için

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı