Çözüldü Ön ses portları çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

3ir

Hectopat
Kabloyu doğru yere bağladım ve ön portların sağlam olduğunu biliyorum. Realtek kontrol panelinden aktif etmem gerekiyordur belki diye dusundum fakat Denetim Masası dahil her yere bakmama rağmen kontrol panelini bulamadım. DDU ile silip Technopat üzerinden başka bir driver yükledim fakat tekrar kontrol paneli cıkmadı. Ne yapsam ön portları kullanabilirim?

Çözüm
Hocam ben genelde tokatliyorum duzeliyor siz de dener misiniz?

Yüklüyorum, bahsettiğim üzere şu anki uygulamada o seçenek yok. O seçeneği açınca çözüleceğini tahmin ediyordum fakat olmayınca biraz kafam karıştı.

Windows 10.

Tamam iste Windows 11 kur düzelecek.
Hocam biraz önceki atmış olduğum konudaki Realtek HD auido Manager kurar mısınız ardından resimdeki dosya semboline tıklayıp ön panel jak saptamasını engelleyin tiklerseniz sorununuz çözülebilir.

Eki Görüntüle 1909802

Yüklüyorum, bahsettiğim üzere şu anki uygulamada o seçenek yok. O seçeneği açınca çözüleceğini tahmin ediyordum fakat olmayınca biraz kafam karıştı.

Ayrıca hocam Windows kaç kullanıyorsunuz?

Windows 10.

Windows 10.

Tamam hocam kurulum sihirbazınızda bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isteyecektir bilgisayarınızı yeniden başlatın görev çubuğunda hoparlör resmi olmaz ise C:\program Files\Realtek\Audio\HDA konumundan RAVCpl64.exe açabilirsiniz.

1692522972595.png

Hocam sorununuz çözülür ise rapor deyip çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Hocam ben genelde tokatliyorum duzeliyor siz de dener misiniz?

Windows 10.

Tamam iste Windows 11 kur düzelecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı