Ön ve arka jak girişlerinde cızırtı problemi

CratoSoldier

Hectopat
Arkadaşlar kullandığım PC'de ön ve arka jak girişlere kulaklık ve hoparlör bağlıyorum fakat cızırtı gelmekte. Cızırtı dışında açılan şarkı vb. gibi sesler gelmemekte. Kulaklık ve hoparlör başka cihazda denendi çalışıyor. Sorun anakartta mıdır?

@CratoSoldier , temizleme esnasında inşallah anakartınıza şase yaptırmamışınızdır. Kasanızı tekrar açıp ön panel bağlantısını kontrol ederek tekrar deneyiniz.

Denedim fakat sorun devam etmekte, sorun PSU kablosunda olabilir mi?
PSU nun hangi kablosundan basediyorsunuz?
PSU kablosunda sıkıntı olsa anakart ve/veya işlemciye güç gitmeyeceği için hiç açamazsınız.
Ön panel bağlantısını anakart üzerinden çıkarıp tekrar deneyebilir misiniz?

Denedim fakat sorun devam etmekte, sorun PSU kablosunda olabilir mi?
PSU nun hangi kablosundan basediyorsunuz?
PSU kablosunda sıkıntı olsa anakart ve/veya işlemciye güç gitmeyeceği için hiç açamazsınız.
Ön panel bağlantısını anakart üzerinden çıkarıp tekrar deneyebilir misiniz?
PSU'nun audio kablosundan bahsediyorum ama doğru bir an arka jak girişinde problemi unutup ön jaka yoğunlaştım. Ön panel bağlantısını çıkarıp takarken iletim anında cızırtı belirmeye devam etmekte

Önpanele giden audio kablosunu anakarttan çekip çıkartmak suretiyle önpaneli iptal edin ve tekrar deneyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı