Ön ve arka jak girişlerinde cızırtı problemi

Kulaklık gibi farklı cihazlarda da "Anakart Output Jack" kanallarından cızırtılı - dip gürültülü - problemli ses alıyorsan ses yongasında problem olma ihtimali çok yüksek.
Kablodaki fiziksel ve çevresel faktörler de dip gürültüsüne sebep olabiliyor, o yüzden farklı kulaklıklar ile test etmeni önerdim. Durum bahsettiğim gibiyse anakartı servise göndermende fayda var.

Garanti süresi dahilinde değilse; Harici USB ses kartları satılıyor, uygun bir model bakabilirsin.
Benim de anakartımın ses yongası sıkıntılı şuan :)

@BilgisayarKurdu , pc temizleme arefesinden sonra sorun çıkmış, kasanın elektrik bağlantısını kesmeden yapılmış ise anakarta şaşe yaptırmış olabilir. Harici bir ses kartı artık sorunun çözülememesi durumda en son çözüm ....

@BilgisayarKurdu , pc temizleme arefesinden sonra sorun çıkmış, kasanın elektrik bağlantısını kesmeden yapılmış ise anakarta şaşe yaptırmış olabilir. Harici bir ses kartı artık sorunun çözülememesi durumda en son çözüm ....
Kasanın elektrik bağlantısı kesilmişti. Yeni sistem toplanacağı için pek mühim değil. Fakat servise gösterip düzeltmekte fayda var tabii.

@CratoSoldier yeni gelecekse eskisi çöplüğe derler ya. O zaman Anakart üzerinde kablo ve donanımları söküp tekrar takmak suretiyle bir deneyim yaşabilirsin :)
Yok yahu bilgisayarın her türlü gideri var evdeki diğer bireyler kullanabilir rahatlıkla. Deneyim vardı fakat bu defa özenli hassasiyet gösterilmediği için böyle bir şey oldu sanırım. :)

Hassasiyet göstersen bile kendiliğinden bozulma özelliğine de sahip bu aletler, insan yapımı :)
Önerdiğim gibi ucuz yollu bir USB ses kartı al, kısa yoldan işini halledersin.

Ben anakartı servise göndermekle bile uğraşmıyorum inan; Garanti dahilinde değilse servise göndermenin de mantıklı hiçbir tarafı yok zaten.

Hassasiyet göstersen bile kendiliğinden bozulma özelliğine de sahip bu aletler, insan yapımı :)
Önerdiğim gibi ucuz yollu bir USB ses kartı al, kısa yoldan işini halledersin.

Ben anakartı servise göndermekle bile uğraşmıyorum inan; Garanti dahilinde değilse servise göndermenin de mantıklı hiçbir tarafı yok zaten.
Eski bir anakart olduğu için anakart değerinin 2 katı fiyat isteyen olur çözüme bilirim. Öneri alındı. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı