Önce C# veya Java mı yoksa Python mı öğrenilmeli?

Python çok güzel gerçekten. Bence bütün diller tedavülden kalkmalı ve python üzerinden gelecek medeniyetler kurulmalı. Python herşeydir. Mesela; Asteroid diye bir Library var. İsmi çok hoş. Yazma şekli de çok güzel örneğin en basitinden konsola bir kelime yazdırmak 1 satır. Python öğrenin, sonra ister makine öğrenmesi, ister veritabanı ister siber güvenlik herşey pythonda var.
Yalnız diğer dillerde de 1 satır konsola komut yazmak. Ayrıca Python kullanan oyun motoru yok. Bilmiyorum yani ben bu akdar biliyorum Python ile ilgili. Ayrıca tüm diller tedavülden kalktı diyelim. Tüm oyun motorları nerdeyse çöp olur. Proglamların temeli olan dil Java. C#. Bu dilde oyun yazmak gayet kolay. Yani her dilin kendine göre bir kullanımı vardır.

Yalnız diğer dillerde de 1 satır konsola komut yazmak. Ayrıca Python kullanan oyun motoru yok. Bilmiyorum yani ben bu akdar biliyorum Python ile ilgili. Ayrıca tüm diller tedavülden kalktı diyelim. Tüm oyun motorları nerdeyse çöp olur. Proglamların temeli olan dil Java. C#. Bu dilde oyun yazmak gayet kolay. Yani her dilin kendine göre bir kullanımı vardır.
Olsundu😂 Hocam, ben Quadream, her şeyle dalga geçen sosyal üyesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diller arasinda oncelik siralamasi yok.
Hic bilmiyorsan hangisiyle basladiginin uzun vadede bir etkisi yok.
Hali hazirda biliyorsan da yaptigin/yapacagin is icin en uygunu neyse o.

Geri
Yukarı