Önce FNAF mı oynamak yoksa hikayesini mi dinlemek?

PunPun

Hectopat
Konu belirttiğim gibi dostlar. Önce hikayesini mi dinleyeyim yoksa oyununu mu oynayayım? Oyunları çok önceden oynamıştım ama kıt bir zeka ile oynayıp bitirmiştim. Hikaye falan umurumda değildi. Ama şimdi birden oynayasım geldi tabii bu sefer anlayarak...

Son düzenleyen: Moderatör:
Örneğin Security Breach oyunun sonlarında hikayenin yeri önemli. 3. oyunda şahsen hikayeyi bilmek gerekiyor. Bunun dışında oyun zaten tamamını anlatmasa da oyunlarda hikayeyi bir şekilde anlatıyor.

Konuşmaları korku oyunu oynarken bir de alt yazı olmadan olunca dinleyemiyorum stres altında oluyorum. Yani hikayeyi oyundan öğrenmek benim için çok zor. Oyunun gelecek bölümleri hakkında(1'den başlayacağım)spoiler yer miyim eğer hikayeyi baştan sona dinlersem? Yuukrp'dan dinleyeceğim dinlersem.

1 ve 2. oyunlarda hikayeyi bilmenizin size bir katkısı olmuyor 3. oyunda ise "Ben niye buradayım?" sorusu olusmasin diye bilmekte fayda var. 3 ve 4'te hikayeyi oyun anlatmaya başlıyor desem yanlış bir şey demiş olmam. 3 gibi 4 de öyle. Soru olusmasin diye bence bilinmeli. 5 tam hatırlamıyorum ama sanırım orada da hikayenin bir yeri vardı. 6 hakkında bir bilgim yokken 7 zaten fanlar için yapılmış gibi bir şey. VR da eski oyunların derlemesi. Security Breach ise oyuna yeni şeyler eklemiş ve hikayede yeri önemli. Spoiler yemek doğru bir kavram olmaz çünkü oyun size bahsetmeli zaten. Bu şey gibi "Filmi izlerken spoiler yer miyim?".

1 ve 2. oyunlarda hikayeyi bilmenizin size bir katkısı olmuyor 3. oyunda ise "ben niye buradayım?" sorusu olusmasin diye bilmekte fayda var. 3 ve 4'te hikayeyi oyun anlatmaya başlıyor desem yanlış bir şey demiş olmam. 3 gibi 4 de öyle. Soru olusmasin diye bence bilinmeli. 5 tam hatırlamıyorum ama sanırım orada da hikayenin bir yeri vardı. 6 hakkında bir bilgim yokken 7 zaten fanlar için yapılmış gibi bir şey. VR da eski oyunların derlemesi. Security Breach ise oyuna yeni şeyler eklemiş ve hikayede yeri önemli. Spoiler yemek doğru bir kavram olmaz çünkü oyun size bahsetmeli zaten. Bu şey gibi "filmi izlerken spoiler yer miyim?".

Hocam dediğiniz şeye katılıyorum ancak ben o açıdan sormadım spoiler yemeyi. Mesela ben şimdi tüm hikayeyi izledim. Oyuna başladım ama sonrasında "AAA keşke bilmeseymişim" der miyim? Yani heyecanı kaçar mı serinin devamında?

Geri
Yukarı