Önce hangi motor ehliyetini almalıyım?

601.912hmet

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 (Silverstone Kr-03)
Gigabyte Aorus GTX 1080Ti Xtreme
G.Skill Ripjaws V 16+16 3600
MSI B550M PRO-VDH WiFi
Samsung 860 Evo 500 GB SATA 3
Samsung 970 Evo Plus 1 TB NVMe
Thermaltake Smart 700W RGB 80+
Lian Li Lancool 205M Mesh (+2 Aerocool 120 ARGB)

1. Samsung Odyssey G3 27" 165Hz
2. Philips 192E 19.2" 60hz 768p

Logitech Extreme 3D Pro

Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar babam bana sadece bir ehliyet parası vereceğini söylüyor, ve bende motor ehliyeti almak için sabırsızlanıyorum (aşırı derecede), sizce 16 yaşımda doğrudan A1'mi alayım, yoksa 18'i bekleyip A'mı alayım? 9 yaşımdan beri kaçak olarak scooter ve 125CC basit motorlar kullanıyorum bunu da göze alın.

"Yaşın 18 yazıyor 16'ya gimedim diyon çocuk" diyecek olanlar, ben *bize ulaşın* kısmından yaşımı yanlış yazdığımı ve düzeltimesini istediğimi ilettim. Bundan gerisi benim hatam değildir bununla ilgili mesaj yazmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
A1 alabilirsiniz. Bende de A1 var. 125cc'e kadar kullanabiliyorum.
Ayrıca A ehliyeti almak için 2 yıllık A2 ehliyetiniz olması gerekiyor veya 24 yaşında olmanız.

18 yaşını bekle aceleci olma. Heyecanını ve tutkunu anlıyorum süreceksen trafiğe kapalı yerlerde (örn: Boş okul bahçesi) egzersizler yap videolar izle. Bu ülkede motorcular görünmez sürücülerdir her an herkes üstüne kırıyor ayrıca bariyerler bir sürü motorcunun canını aldı. Sen 18 olana kadar sıkı çalış bilgi edin sürekli farklı insanlardan taktikler al. Ondan sonra sürersin trafikte. Kendine dikkat et.

@everyone Herkese teşekkür ederim. :)

18'de A alamazsın, A2 alırsın ve evet beklemene değer. A1 neredeyse ehliyet yok gibi bir şey. A2 almanı tavsiye ederim. Aslına bakarsan daha da mantıklı bi' öneri yapayım, A1'i babana aldır, sonraki 2 sene çalış ve A2'yi de kendin al. Tabi bu süreçte binecek motor var ise.

18'de A alamazsın, A2 alırsın ve evet beklemene değer. A1 neredeyse ehliyet yok gibi bir şey. A2 almanı tavsiye ederim. Aslına bakarsan daha da mantıklı bi' öneri yapayım, A1'i babana aldır, sonraki 2 sene çalış ve A2'yi de kendin al. Tabi bu süreçte binecek motor var ise.

A2 kaç CC'ye kadar izin veriyordu?

Geri
Yukarı