Önce TYT başlayıp sonra AYT başlanır mı?

Lise bitti bir yandan iş bir yandan YKS'ye hazırlanmaya çalışıyorum.

O zaman YouTube gibi yerlerden öğrenebilirsiniz. Veya ben okuyup anlarım diyorsanız konu anlatım kitabı alabilirsiniz. İlk TYT'den başlayın. Ama sayısalsanız AYT'yi beraber götürmeniz lazım. En azından matematik için. Kimya ve biyolojide TYT bilgileri bazen lazım olabiliyor. O yüzden onlarda ilk TYT bitirip bakarsanız daha iyi.

O zaman YouTube gibi yerlerden öğrenebilirsiniz. Veya ben okuyup anlarım diyorsanız konu anlatım kitabı alabilirsiniz. İlk TYT'den başlayın. Ama sayısalsanız AYT'yi beraber götürmeniz lazım. En azından matematik için. Kimya ve biyolojide TYT bilgileri bazen lazım olabiliyor. O yüzden onlarda ilk TYT bitirip bakarsanız daha iyi.

Sayısalım, fakat bütün dersleri önce TYT yapıp daha sonra AYT yapılırsa bir sorun olur mu?

Hayır bir sorun olmaz. Ama TYT temelinizi sağlam atmanız lazım. Unutmayın bu 1 yılda halledilebilecek bir şey değil hedefiniz büyükse.

Çok teşekkür ederim. İlk 80 veya 100 bin arası olsa yeterli, bu şekilde çalışırsam başarılı olunurmu sence? Ve program hazırladım çalışma, için bunu merak etmiştim teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı