Önceden kullanılmış, muhtemel hastalık barındıran kuş kafesi yeniden kullanılır mı?

Önündeki herhangi bir materyali kolonya ile sil. 10 dakika sonra kokla :)
"Kuşların koku duyusu çok daha hassastır" cümlesini anlayana kadar oku. Ki ben hem senelerce pet shopta çalıştım hem de 8-9 sene birçok kuş besledim, ev temizliğinden çok kafes temizledim. Neyin nasıl kullanılacağını biliyorum.

Kafesi kolonya ile sterilize edip, taşıyabilirsiniz hocam. Kolonya ile temizledikten 5-10 dakika sonra kuşu kafese koyabilirsiniz.
Sonra hayvan orayı kemirsin ve ölsün. Dokunması bile sıkıntı. Hiçbir şekilde kuşları kolonya ile temas ettirmeyin. Sonrası garanti ölümdür. Babamın, daha yavru iken sahip olduğu bir kuşu varmış. Bir tanıdıkları eve gelmiş, kuş kafesten çocuğun elini ısırınca korkudan kolonya dökmüş o da hayvanın üzerine gelmiş. Kolonya onları yakıyor ve bedenindeki ısıyı çok çabuk şekilde alıyor. Baya kötü bir şekilde ne deneselerde bir gün sonra ölmüş.

Arkadaşlar siz herhalde beni yanlış anladınız veya ben kendimi yanlış anlattım :D kuşu köye götürücez düğün köyde köydeki eve bırakıcam burda olunca tek başına korkuyor hayvan ben kuşumu çok seviyorum kol çantası gibi falan da düşünmüyorum 3 yaşında ben hiç kötülüğünü ister miyim sizce?
O zaman tamam hocam. Ben düğün yakında ve oraya götüreceksiniz sandım. Yine de eğer komşu, akraba vs var ise onlara vermek birkaç günlüğüne daha makul olur hayvan içinde. Çünkü o yol ve ortam onu yorar. Siz yine de götüreceğim diyorsanız. Güzel bir şekilde yıkadıktan sonra ne kadar zaman var ise, son dakikaya kadar o kafes bir kenarda beklesin ki üzerinde temizlik malzemesine dair koku vs kalmasın. Daha sonra götürebilirsiniz kuşu.

Sonra hayvan orayı kemirsin ve ölsün. Dokunması bile sıkıntı. Hiçbir şekilde kuşları kolonya ile temas ettirmeyin. Sonrası garanti ölümdür. Babamın, daha yavru iken sahip olduğu bir kuşu varmış. Bir tanıdıkları eve gelmiş, kuş kafesten çocuğun elini ısırınca korkudan kolonya dökmüş o da hayvanın üzerine gelmiş. Kolonya onları yakıyor ve bedenindeki ısıyı çok çabuk şekilde alıyor. Baya kötü bir şekilde ne deneselerde bir gün sonra ölmüş.

O zaman tamam hocam. Ben düğün yakında ve oraya götüreceksiniz sandım. Yine de eğer komşu, akraba vs var ise onlara vermek birkaç günlüğüne daha makul olur hayvan içinde. Çünkü o yol ve ortam onu yorar. Siz yine de götüreceğim diyorsanız. Güzel bir şekilde yıkadıktan sonra ne kadar zaman var ise, son dakikaya kadar o kafes bir kenarda beklesin ki üzerinde temizlik malzemesine dair koku vs kalmasın. Daha sonra götürebilirsiniz kuşu.
Bu gece gidip geleceğiz ama orda da kalabilir belki ama zaten çokça kez arabayla getirdim ama sanırım bu küçük kafesi kullanmak yerine kendi kafesine koyucam bir şey olmasın

Senelerce kuşumun kafesini kolonya ile temizledim. Kolonya uçucu maddedir, özellikle bu yaz sıcağında 10 dakikada kesinlikle uçar; kokusu da kalmaz. Yine de siz istediğiniz gibi inanmaya devam edin.
Forumda yardımlaşmayı desteklesek de pet shop çalışanlarından okuduğunu anlama dersi alacak değiliz...

Yeni konular

Geri
Yukarı