Önceden olmayan ihtiyaçlar

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
İnsanlar gelişiyor, teknoloji gelişiyor. Geçmişte insanlar genel olarak tarım ve hayvancılığa dayalı bir hayat sürüyordu. 1700'lü yıllardan sonra durum değişti ve endüstri ortaya çıktı. Sonrasında ise teknolojide hızlı bir gelişme yaşanmaya başladı.

Bu konuda geçmişte olmayıp günümüzde ortaya çıkan zorunlu olmayan ihtiyaçlardan söz edeceğiz. İlk örnekten başlıyorum.

Sosyal medyaya girme ihtiyacı: Günümüzde birçok kişi sabah kalktığında, gün içerisinde veya yatmadan önce sosyal medyada gezerek olan biteni takip ediyor. Hatta günün çoğunu burada bile geçiren var. Zorunlu bir ihtiyaç olmayan sosyal medyaya girip gezme durumu, insanların merak duygusunu güçlendiriyor. Ben günün en fazla yarım saatini sosyal medyada geçiriyorumdur. Geri kalan zamanımı çalışarak, video izleyerek veya araştırma yaparak değerlendirmeyi tercih ediyorum.

Sosyal medyaya girme ihtiyacı: Günümüzde birçok kişi sabah kalktığında, gün içerisinde veya yatmadan önce sosyal medyada gezerek olan biteni takip ediyor.
Şart değil. Bir tane sosyal medya hesabım yok. Vakit kaybı. :)

Şart değil. Bir tane sosyal medya hesabım yok. Vakit kaybı. :)

YouTube da bir sosyal medyadır, YouTube da mı kullanmıyorsunuz?
Technopat Sosyal de bir sosyal medya aracı.
Öyle ya da böyle, pandemide dışarıyla iletişim kurduğumuz pek çok platform sosyal medya kategorisine giriyor.

YouTube da mı kullanmıyorsunuz?
Hayır. Sadece paylaşılan önemli bir şey varsa kontrol ederim veya aradığım şeyin sonucu oradaysa o videoyu izlerim. Tüm gün ne paylaşılmış diye giriş yapıp bakmıyorum.
Technopat Sosyal de bir sosyal medya aracı.
Görev ve yardım etmek dışında pek ilgilendiğim söylenemez. Burası daha çok forum olduğundan pek de diğer sosyal medyalar gibi sayılmaz.

Hayır. Sadece paylaşılan önemli bir şey varsa kontrol ederim veya aradığım şeyin sonucu oradaysa o videoyu izlerim. Tüm gün ne paylaşılmış diye giriş yapıp bakmıyorum.

Görev ve yardım etmek dışında pek ilgilendiğim söylenemez. Burası daha çok forum olduğundan pek de sosyal medya sayılmaz.

YouTube örneğinde dediğiniz doğru olabilir ama forumlar sosyal medyaya giriyor. Karşılıklı mesajlaşma içerdiğinden dolayı.

YouTube örneğinde dediğiniz doğru olabilir ama forumlar sosyal medyaya giriyor. Karşılıklı mesajlaşma içerdiğinden dolayı.
Demek istediğim daha çok diğer sosyal medyalar gibi olmaması. Tüm gün fotoğraf paylaşıp "Harikayım. Hadi beğenin! 😎" demiyoruz. En azından öğrenilecek faydalı şeyler olabiliyor. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı