Öncelik M.2 SSD mi olmalı RAM yükseltmek mi?

Mando9098

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Isparta
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / Evga Gtx 1660s / 2x8gb corsair vengeance 3200mhz / Asrock b550m-hdv
Meslek
Fotoğrafçı
Selam hocalarım. Kafam karıştığı için tavsiye istiyorum. Öncelik olarak sizce hangisini yapmam lazım? SATA SSD var Windows için lakin yetmemeye başladı ve Windows 1.5dk da açılıyor mininmum 2dk ya uzadıgı oluyor. RAM 16 GB. Sizce RAM'i upgrade mi etmeliyim M.2 SSD mi almalıyım? Windows RAM'i boşta %50 civarlarında kullanıyor yani oyunlara 7-8 GB RAM kalıyor hala yeterli midir?

1710279580202.png

16 GB RAM günümüz için yeterli diye düşünüyorum. Önceliğiniz SSD'den yana olabilir.

Selam hocalarım. Kafam karıştığı için tavsiye istiyorum. Öncelik olarak sizce hangisini yapmam lazım? SATA SSD var Windows için lakin yetmemeye başladı ve Windows 1.5dk da açılıyor mininmum 2dk ya uzadıgı oluyor. RAM 16 GB. Sizce RAM'i upgrade mi etmeliyim M.2 SSD mi almalıyım? Windows RAM'i boşta %50 civarlarında kullanıyor yani oyunlara 7-8 GB RAM kalıyor hala yeterli midir?

Eki Görüntüle 2139623

RAM'i aşırı yiyecek oyunlar oynamıyorsanız SSD daha önemli tabii kii ama bana sorarsanız durum ne olursa olsun SSD tercih ederdim.

Hocam günümüzde neredeyse tüm oyunlara 16 ram ram yetiyor benim bir tek ramimin yetmediği oyun gördüm o da fortnite o yüzden 16 gb ram hala götürür kesinlikle ilk olarak ssd almalısın.

Kapasite ve ssd önemli bence ram için 16 gb yeterli hala. Ben olsam bir m2 ssd alıp sonra piyasada ikinci el ram kovalardım.

Cevaplar için hepinize teşekkür ederim. Tahmin ettiğim gibiydi. M.2 SSD alacağım yakın zamanda sağ olun.

Geri
Yukarı