[Öneri] 2. el bölümü için telefon numarası zorunlu olsun

2. el bölümü için telefon numarası zorunlu olsun

• Evet

Oy: 121 88,3%
  • Hayır

Oy: 16 11,7%

• Oy verenlerin toplamı
    137
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Anket üstte.
Son yaşanan olaylardan sonra bence ikinci el bölümünde konu açmak için telefon numarası şartı koyulsun. Yoksa çoluk çocuk 200 TL parayı tokatlayıp kaçıyor. En azından insanlarda biraz güven ortamı oluşması için bence gerekli. Telefon numarasını bizim görmemiz önemli değil moderasyon görse de yeterli. Bu forumdaki ikinci el bölümünden havaleyle PC alıp böyle dolandırıldığımı bir an hayal ettim ve cidden çok acı bir durum. IP adresi dışında pek bir şeyine ulaşılamaması da cabası. Moderatörler sadece ikinci el bölümünden yasaklayabiliyorlar.
Bahsettiğim konu:

Kişinin kaç yıllık üye olduğu, mesaj sayısı ve tanınmışlığı her zaman kişiyi güvenilir yapmaz. Yeniler bilmez ama geçmişte moderatör olmasına ve forumda tanınmasına rağmen 750 TL için karakterini satan bir üye vardı, dolandırıcılığı kanıtlanınca ve mağdur kişi yasal yollara başvurunca paşa paşa kişinin hakkını vermek zorunda kaldı.

Ben de burada çok fazla satış yaptım ve insanların çoğu tanınan bir üye olduğum için bana güvendi. Hiç kimseyi mağdur etmediğim için içim rahat ancak her zaman benim gibi iyi niyetli insanlara rastlamayabilirsiniz. Bu yüzden emek vererek kazandığınız ve biriktirdiğiniz paraları birilerine koşulsuz verirken daha dikkatli olun.

TC kimlik olayı ya da telefon numarası platforma kalmış. Bence bu forumu aracı olarak kullanın ve satış işlerinde Sahibinden GET falan kullanın. Buna da güvenmiyorsanız canlı görüşüp alışveriş yapmak dışında bir çözüm yolu kalmıyor.

NOT: Diğer benzer konuya da yazmıştım, buraya da yazayım.

Mantıklı. Bence de gelmeli.
Ancak sırf numaraları görüntülemek için moderatör olacak insanlar olabilir. Moderasyon ekibi yerine yönetim ekibi görse daha iyi olur.

Bir de telefon numarasını görüntülemek yerine telefon numarasına gelecek bir kod onayı ile sallamasyon numaralardan da korunmuş oluruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı