[Öneri] 2. el bölümü için telefon numarası zorunlu olsun

2. el bölümü için telefon numarası zorunlu olsun

• Evet

Oy: 121 88,3%
  • Hayır

Oy: 16 11,7%

• Oy verenlerin toplamı
    137
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Telefon numarası değişebilir. Evet olsun fakat kimlik bilgileri de olsun. GameSatış'ın onaylama sistemi. Bence böyle bir şey olmalı. Başka çaresi yok.
1612108453281.png

Hem telefon hem kimlik doğrulaması aşılabilir, üyelikler için paylaşımlı hat hizmetleri bulunmakta ve çoğu kişinin kimlik numarası açıkta geziyor. Ayrıca herkes site yönetimine güvenip de bu bilgileri verir mi bilmiyorum, ben de (alıcı hariç) vermek istemem muhtemelen. Alıcı bu bilgileri istese daha iyi olur.

Alıcı bunu düşünmedikten sonra site yönetimi ne yapsın? Site yönetimi özellikle ikinci el alışverişte dikkat etmesi için yönerge bile hazırlamış.

Discord üzerinden ikinci el alışveriş yapılırsa olacağı budur. Daha güvenli platformlar seçilmelidir.

Forumda dolandırılanların konusu ikinci el bölümünde sabit bir konu açılarak yeni vaka oldukça eklenebilir, kimin ne olduğu az buçuk anlaşılır. Referans sistemi gibi bir şey de gelebilir.
Telefon numarası da mantıklı, hepsine katılıyorum.

Satış yapmak için kesinlikle kimlik bilgisi verilmeli @MESs¹¹ hocamın attığı gibi. Yoksa daha dolandırıcılık görebiliriz burada.

Mantıklı dediğiniz ama bir de kimlik ile kanıtları arttırması lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı