Öneri Konuları Çözüme Kavuşuyor

@fryzen denildiği gibi açıklamasını doğru yapıyor ise verilmesinde sakınca yok.

@Alpha Centauri hayır ceza yemezsiniz hatta konu çoktan düzeltilmiş olmalı.

Öneri konularına en iyi cevap verilebilir ancak her öneri konusuna değil diyelim kısaca.

@NookumPie ile açtığımız bir konu vardı bunun için:

Öte yandan en iyi cevabı sadece teknik sorularla sınırlandırmak bazen sıkıntı olabiliyor. Fakat kafasına göre en iyi cevap verenler var, bunları da raporlamak gerek sanırım. :)

Eğer konu sahibi beğenirse bunun en iyi cevap olmasında sorun olmamalı.
Katılıyorum. Konu sahibinin işine yarar bilgi verildiyse en iyi cevap seçilebilir ancak bu tip konulara "Çözüldü" ibaresi eklenmesi bence gereksiz.
Ayrıca bu sizi neden rahatsız etti? Yani en iyi cevap seçince size ne zararım oluyor?
Bir zararınız olmuyor. Hatta bunu düşünmeniz güzel bir şey. Her "Soru" konusunun başına "Çözüldü" ibaresinin konmasını Technopat kalitesine yakıştıramıyorum anlatmak istediğim bu. Diğer forumları her konuya "Çözüldü" yazdığı için eleştiriyorduk şimdi Technopat niye aynı yoldan gitsin?

Konu başlığı "Öneri Konularına En İyi Cevap Veriliyor" değildi. :D En iyi cevap verilmesin (seçilmesin) demiyorum.

Sen önceden moderatör değil miydin?

Evet öyleydim.

Son düzenleme:
Her "Soru" konusunun başına "Çözüldü" ibaresinin konmasını Technopat kalitesine yakıştıramıyorum anlatmak istediğim bu.
Sosyal'de bazen o kadar saçma sapan olaylar dönüyor ki, gelip buna mı takıldınız hocam? :)
Konu sahibi arkadaşın aklındaki sorular çözüme kavuşmuş olduğundan dolayı işaretlemiştir. ;)
Ayrıca çözüme kavuşulan mesaj, son derece içerikli ve nesnel bilgiler de içeriyor. Toptan süpürmüş yani. Boş bir mesaj değil sonuç olarak. Bir niteliği var.

Sosyal'de bazen o kadar saçma sapan olaylar dönüyor ki, gelip buna mı takıldınız hocam?
Bana göre de çoğu kişinin takıldığı şeyler saçma sapan. Benim en çok dikkatimi çekenlerden biri bu. Size göre yanlış ya da eksik yapılan şeyler varsa onları da siz belirtirsiniz. Ben sürekli "Konu Dışı" bölümünde takılan biri değilim.

bu tip konulara "Çözüldü" ibaresi eklenmesi bence gereksiz.
Bu konuda ben de katılabilirim sana. Başlığa ya da bir yere çözüldü eklemek yerine sadece ''en iyi cevap'' seçilebilir. ''Bu kız bana aşık mı ya da arkadaşım yok, ne yapmalıyım?'' gibi konuların da bazen soruyla açıldığını görüyorum. Böyle konulardansa, nitelikli öneri konularının soru olarak açılması daha iyi olur gibi. :)

Fikir güzel bu konuda hak veriyorum ancak uygulama kısmı sıkıntı çıkartabilir.

@Jira hocamın dediği gibi standart konu olacak şeyleri bile soru olarak açıyorlar.
Olabildiğince düzeltmeye çalışıyoruz ama bazen aradan kaçabiliyor.

Bu tarz konuları raporlamanız daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı