[Öneri] Technopat'a kimlik doğrulama gelsin

Hiç gerek yok. Adminler saçma sapan konularını onaylamazsa zaten sorun yok. Boy konuları, siyaset, din vs. bu forumda olmaması lazım.

Moderatör din veya siyaseti onaylıyor, tartışma çıkıyor sonra konu kapanıyor. Madem bunu biliyorsunuz neden bile bile onaylıyorsunuz anlamıyorum.

Ben buraya kayit olurken yasim kucuktu ve hala kucuk. Ara sira siyaset konularina yazarim da yasimi ogrenip elinize ne gececek ki? Hah, yasi kucuk zaten dogru bilmiyor falan mi?Konuları onay sürecine almanın asıl amacı SEO'ya uygun hale getirmek. Kimlikle alakası yok.
"Kısmi yaş sınırlaması" demişim ben. 10 yaşındaki veletlerle tartışmaya gireceğime tamamen men edilirim daha iyi. Çocuk daha anasının karnından yeni doğmuş gelmiş saçma sapan konuşuyor. Anasından duyduklarını bizimle paylaşıyor ve inadına savunuyor. Bunların %90'nı yaşı küçük kitle. Kimlik doğrultan şahıslar yine Siyaset konularına girebilecek. Doğrultmayanlar girmesin. Ben şahısa göreden çok oranlara göre konuşuyorum. Eğer sizin dediğinize göre konuşsaydım haklı olabilirdiniz. Sizi daha önce görmedim ama dediğiniz gibi seviyeli bir tartışma yürütebiliyorsanız ne mutlu.
Sosyal Tayfı olan kişi sayısı az forumda, bu Seçkin Üye daha yaygın bir tag olabilir.
Seçkin Üye tagı bana daha mantıklı geldi.

Sosyal Tayfı olan kişi sayısı az forumda, bu Seçkin Üye daha yaygın bir tag olabilir.
Ne geregi var? Zaten Sosyal Tayfi diye bir yetki var, bu yetkiye sahip kisilerde zaten guvenilir ve yillarini adamis kisiler var. Onlara verilmeyecek de kimlere verilecek? Yaygina gerek yok, anlami kalmiyor tagin.

"Kısmi yaş sınırlaması" demişim ben. 10 yaşındaki veletlerle tartışmaya gireceğime tamamen men edilirim daha iyi. Çocuk daha anasının karnından yeni doğmuş gelmiş saçma sapan konuşuyor. Anasından duyduklarını bizimle paylaşıyor ve inadına savunuyor. Bunların %90'nı yaşı küçük kitle. Kimlik doğrultan şahıslar yine Siyaset konularına girebilecek. Doğrultmayanlar girmesin. Ben şahısa göreden çok oranlara göre konuşuyorum. Eğer sizin dediğinize göre konuşsaydım haklı olabilirdiniz. Sizi daha önce görmedim ama dediğiniz gibi seviyeli bir tartışma yürütebiliyorsanız ne mutlu.

Seçkin Üye tagı bana daha mantıklı geldi.
Sadece birkac kategori dogru duzgun olacak diye kimlik dogrulama sistemi getirmek pek mantikli gozukmuyor.

Sadece birkac kategori dogru duzgun olacak diye kimlik dogrulama sistemi getirmek pek mantikli gozukmuyor.
Konuda her gün onlarca siyaset konusu açılıyor. Bir kaç kategoriden çok ne kadar popüler olduğu önemli. Şahsen ben günün çoğunluğunu gündem ve siyasette geçiriyorum ve Technopat'da siyaset tartışmanın ne kadar eziyet bir şey olduğunu da iyi biliyorum. Belki bu uygulama ile düzeltilebilir.

"...Sosyal Tayfi diye bir yetki var, bu yetkiye sahip kisilerde zaten guvenilir ve yillarini adamis kisiler..."
Yıllar dediğiniz nedir ki? :D

Screenshot_5.png

Ne geregi var? Zaten Sosyal Tayfi diye bir yetki var, bu yetkiye sahip kisilerde zaten guvenilir ve yillarini adamis kisiler var. Onlara verilmeyecek de kimlere verilecek?
Forumda belli bir mesaj sayısından ve yıldan sonra verilebilir. Mesela 5 yıldır aktif hesap ve 10K mesaj vs. vs. Sosyal Tayfının alt segmenti olur.

Kategoride her gün onlarca siyaset konusu açılıyor. Birkaç kategoriden çok ne kadar popüler olduğu önemli. Şahsen ben günün çoğunluğunu gündem ve siyasette geçiriyorum ve Technopat'da siyaset tartışmanın ne kadar eziyet bir şey olduğunu da iyi biliyorum. Belki bu uygulama ile düzeltilebilir.
Siyaset konulari onayliyor cunku aktifligi bir nebze arttiriyor. Herkes o konuya ugruyor ve kendi dusuncesini acikliyor. Bak biraz detayli dusunelim, hep dogru ve iyi dusunen adamlar mesaj atarsa kim kimle tartisma yapip o konudaki harareti arttiracak? Birilerin linclenmesi lazim o tarz konularda.

Ayrı bir rütbe yerine belli mesaj sayısı ve üyelik yılına göre özelliğin açılması daha mantıklı.
Efenim belli mesaj sayisi sacma olur cunku mesaj kasan cok var.

Forumda belli bir mesaj sayısından ve yıldan sonra verilebilir. Mesela 5 yıldır aktif hesap ve 10K mesaj vs. vs. Sosyal Tayfının alt segmenti olur.

Soyle dusunelim:

Bir uye var ve 5 aydir Sosyal'e uye. Bilgi birikimi var ve saygili, genel olarak mantikli dusunup kurallara uygun mesaj yazabiliyor. Bu uye neden tag alamiyor da 5 yillik uye diye sacma sacma mesaj atan uyeler alabiliyor?

Geri
Yukarı