(Öneri) Yeni Üye rütbesinin getirilmesi

Sonuna kadar katılıyorum, olması lazım.
Ayrıca beğen kısmı tepki yeri olarak değiştirilse ve onun yerine yanına beğen ve beğenme butonları eklense daha iyi olur gibi. Beğenilerimiz yan tarafta ismimizin yazdığı yerde gözükse, beğenmemeler ise sadece konulardaki mesajlarımızda gözükse de çok iyi olurdu.

Bence olmamalı. Ne güzel düzen kurulu, neden bozulsun ki? Sonra yeni gelen ergenler ben niye atamıyorum adalet nerede der falan tartışma çıkar.
Amaç ergen düşüncelileri engellemek... Tam olarak bu.

Beğeni sayıları kaldırılmadan önceki kaliteyle, şimdiki kalite bir değil. Herkesin beğeni için güzel yorumlar yapması ve seçkin olma kaygısı kaliteyi arttırıyordu.
Ve o güzel yorumları birbirlerine beğendirmek için gruplaşmaları ve insanlara kızgın atmak için DC sunucuları kurmaları kaliteyi düşürüyordu, eksici tayfa furyasını hatırlıyorsunuzdur.

@Oğuzhan T Kalite konusunda internet ortamında bir düşüş var. Pandemi ile teknolojiyle fazlasıyla insan ilişkiye girdi bu da bilgi sahibi olan kişilerin her kişiye aynı sempatiyle cevap yazma durumunu düşürdü çünkü hem bilgisiz hem de zeka seviyesi çok düşük fazlaca insan geldi. Bu yüzden çoğu insan artık laf anlatmıyor ve ortamlardan uzaklaşıyor.

Şuan nasıl ki mesaj kasmak için boş boş mesajlar atılıyorsa, "yeni üye" rütbesinden kurtulmak için de bir sürü boş mesaj atılacaktır.
Beğeni sayısının kalkması iyi oldu, umarım geri gelmez.

Neden umarım gelmez diyorum, açıklayayım;

Bir konuya atılan ilk mesaj, çözümü gayet anlaşılır ve açık bir şekilde adım adım anlatıyor.
İkinci mesajda işe, "şunu şunu yap düzelir" şeklinde bir cevap geliyor.

İlk mesajı atan kişinin beğeni sayısı düşükse kimse beğenmiyor o mesajı.
Gerçi durum şimdi de farklı değil, mesaj sayısı çok olan daha çok beğeni alıyor!

Beğenmeme keşke gelse. Ama geleceğini hiç zannetmiyorum. Zaten açılan konulara verilen cevaplar bile vasat üstü dereceydi. Üstüne beğeni sayıları falan gözükecek. Daha neler.
1638631987348.png

Şuan nasıl ki mesaj kasmak için boş boş mesajlar atılıyorsa, "yeni üye" rütbesinden kurtulmak için de bir sürü boş mesaj atılacaktır.
Beğeni sayısının kalkması iyi oldu, umarım geri gelmez.

Neden umarım gelmez diyorum, açıklayayım;

Bir konuya atılan ilk mesaj, çözümü gayet anlaşılır ve açık bir şekilde adım adım anlatıyor.
İkinci mesajda işe, "şunu şunu yap düzelir" şeklinde bir cevap geliyor.

İlk mesajı atan kişinin beğeni sayısı düşükse kimse beğenmiyor o mesajı.
Gerçi durum şimdi de farklı değil, mesaj sayısı çok olan daha çok beğeni alıyor!
Yeni üye rütbe isminin ''Çaylakpat'' gibi bir şey olduğunu düşünebilirsiniz. Sadece insanlara üyeliklerini değerli hissettirmelerini sağlamak gerekiyor. Nicelik yerine niteliğe önem verilsin istiyorum.

Geri
Yukarı