Öneriyor musunuz Windows 11'i artık?

3-4 ay bir süreyle Windows 11 kullandım. Şu son sıralar AMD'deki fTPM stutter sorunu kafamı attırınca Windows 10'a dönüş yaptım. Ama fTPM düzeltmesi gelince tekrar geri geçerim çünkü o sorun dışında herhangi bir sorunla karşılaşmamıştım.

TPM stutter nedir bilmeyenler için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şimdi yaşadığım olay.

Bende de oldu yeni Ryzen 5 1600 14nmden 3300X e geçmiştim fTPM ve trusted computing açıktı. Az önce bende de stutter oldu Windows 10 dada oluyormuş.

Dur dedim TPM kapatayım BIOS'tan fTPM ve trusted computing i kapattım şimdi ne oldu dersin?

Windows başlayınca pin de bir sorun oluştu deyip Windows açılmıyor yeni pin belirle diyorum yok. Sonra tekrar bunları etkinleştirince şimdi pin kullanılabilir hale geldi ve girebildim şaka gibi ya. Bu nasıl bir olay anlamadım?

Acaba trusted computing mi onu deneyeceğim. Security vs bir şeyler diyordu.

4 aydır kullanıyorum. Belki şans da yanımda olabilir ama herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Baya her türlü oyunu oynadım diyebiliriz. Bir arkadaşım valorantta sorun yaşamıştı ama bende o da olmadı.

Açıkçası sisteminiz Windows 11 uyumluysa bence pek beklemeye gerek yok. Hantal olduğu falan da yok. 4 5 aydır her gün kullandığım tek bilgisayarımda kullanıyorum. Sürükle bırak dışında bir eksikliğini görmedim. Açıkçası Windows 10'un berbat görünümünden sonra da yeni görünümüyle güzel bir deneyim kattı bana. Ben geçmenizi öneririm.

Windows 10'da olmayan ne varda Windows 11'de var birkaç ufak tefek şeyler var işte geçilmez Windows 11're daha en az 1 sene daha beklenmeli olmadı 2 sene.

Dayanamadım meraktan yükledim bugün Windows 11'i

Şu ana kadar bir sorun yok programları vs her şeyi kurdum tek bulduğum sorun medya oynatıcı sürekli çöküyor büyük arşiv ekledim belki de ondandır.

Diğer türlü güzel olmuş geçişler hızlı hızlanmış sistem. Ama tabii daha 4-5 saatlik kullanım da bir şey demek için erken yalnız ilk izlenim güzel.

Verdiği en büyük his ise. Windows 10'un %100 botox yemiş hali. Cidden sırf donanımcılar ile anlaşmışlar ve artık kazançları ne nasıl bilmiyorum ama isteselerdi Windows 10'a bir güncelleme ile yapılırmış. Ama işte yapacak bir şey yok. Çünkü hiç yeni hissi vermedi. Boya badana.

Geri
Yukarı