Önü mesh olmayan kasanın ön tarafına fan takılabilir mi?

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, iyi akşamlar. Frisby'nin 9275G model kasasını kullanıyorum. Hava akışı iyi olmayan bir kasa. Sıcaklıklar korkutmuyor ama yaz aylarında daha sıcak çalışacağını bildiğimden şimdiden önüne geçmek istiyorum.

Kasanın ön tarafı mesh değil, tamamen kapalı. Aralık ayında Akasa Viper fan alıp onu egzoz fan yaptım, kasa ile birlikte gelen stok fanı da üst tarafa havayı dışarı üfleyecek şekilde yerleştirdim. Anakart üzerinde takacak pin kalmadığından PSU girişi olan yeni bir fan aldım. Hızı tatmin edecek seviyede lakin nasıl takacağım konusunda bir fikrim yok. Ön tarafa takayım diyorum ama kasanın önü tamamen kapalı olduğundan havayı nasıl alıp içeri verecek onu bilemiyorum. Üste taksam, bu sefer öteki fan dışarı üflüyor hava sirkülasyonu tamamen bozulur diye ona da çekiniyorum. Kasanın fotoğrafını aşağıya bırakıyorum. Bir yardım ederseniz memnun olurum, iyi sosyaller. :)

5c9a2b0b006fe.jpg5c9a2b0b7d654.jpg5c9a2b0d6aeb0_500.jpg

Kasayı satıp az miktar daha ekleyerek 260₺'ye Zalman S2 almanızı öneririm. Yalnız dikkat edin, kule tipi soğutucu kullanıyorsanız boyutu 15.6 cm'i geçmesin. Kasanın tek dezavantajı bu.

Yanına yununa ufak da olsa hava delikleri açmışlardır.

Ön paneli söküp takabilmeniz lazım.

Ön tarafta fan girişi var. Onda sorun yok. Tek düşüncem yararı olur mu?
Kasayı satıp az miktar daha ekleyerek 260₺'ye Zalman S2 almanızı öneririm. Yalnız dikkat edin, kule tipi soğutucu kullanıyorsanız boyutu 15.6 cm'i geçmesin. Kasanın tek dezavantajı bu.

Öneriniz için çok teşekkürler ama şuan kıpırdayamam ne yazık ki. "Malımı alın" deyince kimse yanaşmıyor ne yazık ki.

Normalde böyle kasalarda mesh olmasa bile önde çıkıntı olur ve panel boşluktan öteye yerleştirilir. Bu sayede hava girebilir. Sizde yok mu o tür boşluklar? Fotoğraflardan bakıldığında yok gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı