Önü mesh olmayan kasaya sıvı soğutma alınır mı?

b.sagimlar

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci
İ7-10700F
Arkadaşlar önü mesh olmayan kasaya sıvı soğutma alınır mı? Yani faydasını görür müyüm? Sizce (Linkteki 360mm bir sıvı soğutma almayı düşünüyorum)
Kasanın görseli de bu ön panelde 3 tane fan yeri mevcut.

Dosya Ekleri

• vento-vg09a-700-w-led-fanli-e-atx-oyuncu-kasasi-z.jpg
    vento-vg09a-700-w-led-fanli-e-atx-oyuncu-kasasi-z.jpg
    36,5 KB · Görüntüleme: 33
Hocam mesh olmayan kasaya 360mm sıvı soğutma takmak yerine üste 240mm takın daha sağlıklı olur bence. Hem bütçeniz kazanır 10700F çok ısınan bir kart değil 240mm çokça işinizi görür. Ayrıyeten corliqued önermem sesden dolayı çoğu kullanıcı iade etti zamanında. ID-COOLING ZoomFlow 240X ARGB 4Pin PWM 240mm Sıvı Soğutucu Fiyat öneri.

Arkadaşlar önü mesh olmayan kasaya sıvı soğutma alınır mı? Yani faydasını görür müyüm? Sizce (Linkteki 360mm bir sıvı soğutma almayı düşünüyorum)
Kasanın görseli de bu ön panelde 3 tane fan yeri mevcut.
Şuan kullandığım soğutmadır kendisi mesh bir kasa kullanmamama rağmen gayet iyi soğutuyor tavsiye ederim. (Kasam MSI MPG VELOX 100R 4x120mm ARGB FANLI MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu kendisine yarı mesh diyen de oldu. Bildiğim kadarıyla mesh bir kasa değil ama.)

Tabi ki de stok soğutucuya göre çok daha düşük sıcaklıklar alırsınız ama kasanız temiz hava almada sıkıntılıysa soğutucular tam verimde olmaz. Mesela stok soğutuyla 70 derece oluyordu oyunda, kule tipi aldım 50'ye düştü. Ön paneli çıkarıp hava akışını sorunsuz hale getirince de 45'e düşüyor.

Hocam mesh olmayan kasaya 360mm sıvı soğutma takmak yerine üste 240mm takın daha sağlıklı olur bence. Hem bütçeniz kazanır 10700F çok ısınan bir kart değil 240mm çokça işinizi görür. Ayrıyeten corliqued önermem sesden dolayı çoğu kullanıcı iade etti zamanında. ID-COOLING ZoomFlow 240X ARGB 4Pin PWM 240mm Sıvı Soğutucu Fiyat öneri.
Dostum malum kış ayları kalorifer yanıyor falan derken oda biraz sıcak oluyor kasanın camı kapalı bir şekilde çalıştığında RDR2 ve God Of War oyunları ultra ayarda 90-95 derece arasında git gel yapıyor CPU sıcaklığı bir çok kişi normal diyor ama insan o derecelerde görüncede pek rahat etmiyor birde işin yazın tarafaını düşünüyorum acaba nasıl olur diye

Şuan kullandığım soğutmadır kendisi mesh bir kasa kullanmamama rağmen gayet iyi soğutuyor tavsiye ederim.
Benim sıcaklık RDR2 ve God Of War ultra ayarlarda 5 dakika içinde falan 90ı görüyor bi 80 falan olsa biraz daha rahat edeceğimde iş görür mü diyorsun dostum gerçekten parası biraz fazla olunca çok kararsız kaldım kaç günlerdir araştırıyorum bu durumu

Dostum malum kış ayları kalorifer yanıyor falan derken oda biraz sıcak oluyor kasanın camı kapalı bir şekilde çalıştığında RDR2 ve God of War oyunları Ultra ayarda 90-95 derece arasında git gel yapıyor CPU sıcaklığı birçok kişi normal diyor ama insan o derecelerde görüncede pek rahat etmiyor bir de işin yazın tarafaını düşünüyorum acaba nasıl olur diye.

Hocam kasanız afet sizin o zaman son 4. nesildir en az ısınan işlemci serisi 10. nesil şaşırdım açıkçası arkadaşlar yine üstte yazmış ama kasa hava almadıktan sonra öne takmanın pek bir avantajı kalmıyorum dolu bir sıcaklık üfleyecek içeriye fanlar.

Dostum malum kış ayları kalorifer yanıyor falan derken oda biraz sıcak oluyor kasanın camı kapalı bir şekilde çalıştığında RDR2 ve God of War oyunları Ultra ayarda 90-95 derece arasında git gel yapıyor CPU sıcaklığı birçok kişi normal diyor ama insan o derecelerde görüncede pek rahat etmiyor bir de işin yazın tarafaını düşünüyorum acaba nasıl olur diye

Benim sıcaklık RDR2 ve God of War Ultra ayarlarda 5 dakika içinde falan 90ı görüyor bir 80 falan olsa biraz daha rahat edeceğimde iş görür mü diyorsun dostum gerçekten parası biraz fazla olunca çok kararsız kaldım kaç günlerdir araştırıyorum bu durumu

Hocam tabii kasa, işlemci gibi etkenler farklı olduğundan kesin bir şey söylemem imkansız fakat ben i7 12700K kullanarak 75 üstü derece görmedim 75 derece 1 kere Cyberpunk oynarken oldu boşta genel olarak 35 derece oluyor.

Tabi ki de stok soğutucuya göre çok daha düşük sıcaklıklar alırsınız ama kasanız temiz hava almada sıkıntılıysa soğutucular tam verimde olmaz. Mesela stok soğutuyla 70 derece oluyordu oyunda, kule tipi aldım 50'ye düştü. Ön paneli çıkarıp hava akışını sorunsuz hale getirince de 45'e düşüyor.
Bende düşündüm en kötü sıvı soğutma alıp ön paneli açık şekilde kullanırım oyunu çok uzun süre oynayacağım zamanlar diye tozlanma falan diyorlar ama en fazla ne kadar sıkıntı çıkarır ki temizlemek için el kompresörü de aldım 2 haftada bir temizlesem yeter diye düşünüyorum (aslında hiç sıvı soğutma almayıp temperli camı çıkarıp oyun oynarken oyun bitiminde takayım diye düşünüyorum aynı şekil temizliğinide 2 haftada veya haftada bir yapayım diye düşünüyorum ne kadar sağlıklı olur bilemedim)

Üst tarafa sıvı soğutma takmak daha mantıklı olur zaten sıvı soğutmanın en performanslı olduğu yer üst taraf.
Ön taraf zaten mesh değil üstteki fanları söküp 240mm bir sıvı soğutma ön panele takacağım bir 360mm sıvı soğutmadan daha iyi olur yani dimi bende çok düşündüm de tam bir karar veremedim.

Bende düşündüm en kötü sıvı soğutma alıp ön paneli açık şekilde kullanırım oyunu çok uzun süre oynayacağım zamanlar diye tozlanma falan diyorlar ama en fazla ne kadar sıkıntı çıkarır ki temizlemek için el kompresörü de aldım 2 haftada bir temizlesem yeter diye düşünüyorum (aslında hiç sıvı soğutma almayıp temperli camı çıkarıp oyun oynarken oyun bitiminde takayım diye düşünüyorum aynı şekil temizliğinide 2 haftada veya haftada bir yapayım diye düşünüyorum ne kadar sağlıklı olur bilemedim)
Ne kadar fark oluyor ön panel takılı ve takılı değilken?

Geri
Yukarı