Önümüzdeki 5 yıl götürecek sistem önerisi

Bütçe
35-40k TL

Elussi0n

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İlk kez PC alacağım ve almışken uzun süre götürsün istiyorum. Rocket League dışında rekabetçi oyun oynamıyorum, AAA oyunlar önceliğim. Ultra-yüksek grafiklerde uzun süre götürecek sistem arıyorum. DLSS 3 yazılımı dolayısıyla RTX4070'li GameGaraj'daki bu sistemi almayı düşünüyordum ancak 12 GB VRAM'in uzun süre yetmeyeceğini söyleyenler var. Böyle yüksek bütçe ayırmışken AMD almak da istemiyorum. Sizin önerileriniz nelerdir?

i5 13600KF - DDR4 - RX 7900 XT ile belirttiğiniz bütçe dahilinde bir sistem kurulabilir. AMD olmasın diyorsanız 4070 / Ti seçeneğinden yukarısına bütçe pek yetmez gibi.

O zaman RX 7900 XT almak mantıklı gibi. Önerebileceğiniz bir sistem var mı?
Tam sistem olarak öneremeyeceğim ama ekran kartında rx 6950xt yi de düşünebilirsiniz. 16gb vram rtx 4070 ile aynı fiyatta ama yüzde 10-15 daha hızlı. 20k civarına çıkabiliyorsanız 7900xt de iyi seçim.

6950 XT düşünülecekse bence harcadığı gücü de hesaba katarak tercih yapmak lazım.

Hocam RTX 4060 Ti'ninde 16 GB VRAM'li versiyonu çıkacakmış. Sizce DLSS 3'e güvenerek 1080p için uzun soluklu alınabilir mi? Mesela 3060 şu son çıkan optimizasyon özürlü oyunlarda VRAM sebebiyle 3060 Ti'den daha iyi performans veriyor.

6950 XT düşünülecekse bence harcadığı gücü de hesaba katarak tercih yapmak lazım.
Haklısın çok uzun tutmamak için fazla detaya girmek istemedim. Konu sahibi rtx 4070 ve rx 6950xt arasında seçim yapacaksa bu videoyu izlesin her iki kartın avantajlarından dezavantajlarından bahsediyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama ben şahsen üstüne ekleyip 7900xt alırdım orası ayrı. 4070ti hiç düşünmezdim. O fiyatta ve o güçteki karta 12gb vram konulması yetersiz.

Haklısın çok uzun tutmamak için fazla detaya girmek istemedim. Konu sahibi RTX 4070 ve RX 6950XT arasında seçim yapacaksa bu videoyu izlesin her iki kartın avantajlarından dezavantajlarından bahsediyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama ben şahsen üstüne ekleyip 7900XT alırdım orası ayrı. 4070 Ti hiç düşünmezdim. O fiyatta ve o güçteki karta 12 GB VRAM konulması yetersiz.

Üstüne ekleyip 7900XT alabilirim hocam. Toplama konusunda parçalar hakkında pek bilgim yok siz ileriye dönük şekilde bir sistem toplarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı