Önümüzdeki seçimler hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Acemi Cadı

Centipat
Arkadaşlar cumhur ittifakına katılan partilerin çoğunluğu cumhuriyet karşıtı bu açıkça ortada. Açıkçası ben bu seçimin "laiklik mi şeriat mi" seçimi olduğunu düşünmeye başladım hatta kanaat getirdim.

İnce, Kılıçdaroğlu, Özdağ gibi isimler arasında birbirimizle tartışmak yerine asıl gerçekleri de görmemiz lazım.
Kimi diyor ki: "İnce 2. tura kalmazsa sandığa gitmem", diğeri diyor ki "Ben Kemal haricine oy vermem." Arkadaşlar, olay artık; Kemal, Muharrem, Mansur değil! Fanatiklik yapmayın.

Artık mesele cumhuriyet mi, şeriat mı olayına geldi. Bu seçimde, pusulada parti ve adayları değil, "şeriat mi laiklik mi" seçeneklerini görüyorum.
Artık Muharrem mi, Ekrem mi, Kemal mi diye tartışmayı bırakıp önümüzdeki tehlikeyi görmemiz gerekiyor.

Sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası bazı gençlerin üşengeçlikten oy kullanmayacağını düşünüyorum. Twitter'dan 500 tweet atar ama kalkıp gitmeyebilir.

Secim aksami boyle sonuclari bekliyor olacagim;

NWorld.gif

Twitter kitlesinin "Ince 2. tura kalmazsa oy kullanmam" demesine takilmayin. Cogu oy bile kullanamayacak. Son olaylardan sonra cumhur ittifakina kosulsuz sartsiz oy verenleri cumhuriyet dusmani olarak gormeye basladim, cogu da oyle zaten.

Bu seçim tam anlamıyla ölüm-kalım meselesi haline geldi.
Yok şuna vereceğim, yok o olmazsa oy kullanmayacağım falan.
Saçmalamayın isterseniz.

Çünkü muhalefet kötü.
Muhalefete muhalefet olmak bu secim doneminde ulkeye yapabileceginiz en buyuk kotuluk olur.
Türkiye'de AKP ne derse desin kosulsuz sartsiz inananlar varken muhalefetin nasıl secim kazanmasini bekliyorsunuz anlamıyorum. Bu secim son secim zaten, ya kazandik ya kazandik. Kazanamadik, ulke İran olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı