Örnek kodlarda değişiklik yapmak sorun olur mu?

Teymen_06

Decapat
Daha fazla  
Kod yazarken yardım almak normal mi? Kendimi bir şey bilmeden kod yazıyormuş gibi hissediyorum. Örnek kodları alıp üzerinde düzenleme yapmak yazılımcı olamayacağım anlamına gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod yazarken yardım almak normal mi? Kendimi bir şey bilmeden kod yazıyormuş gibi hissediyorum. Örnek kodları alıp üzerinde düzenleme yapmak yazılımcı olamayacağım anlamına gelir mi?
Öyle bir anlama gelmez, ama düzenlemek yerine örnek kodları kendin dökümantasyolarla paralel bir şekilde inceleyerek yazarsan daha iyi olur. Hem mantığını kavrarsın, hem de üzerine çok düşünmüş olacağın için bir sonraki sefere bakmana gerek kalmadan hatırlayabilirsin.

Yazılımcılığın %50'si copy-paste ve araştırmaktır. Amerika'yı tekrar keşfetmenin manası yok. Bu dediğini tüm yazılımcılar yapıyor zaten.
Bilmeden, öğrenmeden yapılan kopyala yapıştırlar için geçerli değildir umarım dediğiniz. Belli bir bilgi ve tecrübe edindikten sonra dediğiniz gibi her şeyi baştan yapmaya, yazmaya elbette gerek yok ama yeni başlayan birisi mümkün mertebe destek almadan çalışmalı, denemeli en son bakmalı cevaba/hazır koda.

Bilmeden, öğrenmeden yapılan kopyala yapıştırlar için geçerli değildir umarım dediğiniz. Belli bir bilgi ve tecrübe edindikten sonra dediğiniz gibi her şeyi baştan yapmaya, yazmaya elbette gerek yok ama yeni başlayan birisi mümkün mertebe destek almadan çalışmalı, denemeli en son bakmalı cevaba/hazır koda.
Tabii bilmeden copy-paste yapılmamalı. Ben copy-paste yapmadan önce kodu okurum, mantığını anlarım ve öyle kullanırım. Tabii yeni başlayanlar, copy-paste'i, kodu okuyarak yapmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı