ÖSYM'ye kadar 100000 civarına gelinebilir mi?

• Konuyu başlatan 244012
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 882
Ben öyle değilim ondan eminim. Ondan buradakiler nasıl çalışıyor bir fikir edineyim dedim.
O zaman nasıl çalışmalıyım diye konu açmalıydınız.

Tavsiyemi soracak olursanız Bir ders seçin. Hocalara Geldik'ten tüm videolarını izleyin. Videolar bittikten sonra ilk konunun testini çözün. Eksiklerinize göre o konunun videolarını tekrar izleyin. Veya bu kadar başarı (örneğin %90 doğruluk) bana yeter, bu konu iyi deyip diğer konuya geçin.

Gördüğüm kadarıyla insanlar bir konuya çalışıp üstüne direkt testini çözüyorlar. O an akıllarında taze olan bilgiyle o testte kendilerini tatmin edecek sonuç alıyorlar. Sonra asıl zamanı geldiğinde o bilgiler uçup gidiyor. O yüzden bence bu yöntem daha iyi.

Tabanına bağlı.

Benim zamanımdan bu yana çok süre geçmiş olsa da düzen pek değişmez (2008 ÖSS girişliyim, 7500. olmuştum).

Çalışmadan kazandım diyen yalan söyler. Net.

Tabanına bağlı.

Benim zamanımdan bu yana çok süre geçmiş olsa da düzen pek değişmez (2008 ÖSS girişliyim, 7500. olmuştum).

Çalışmadan kazandım diyen yalan söyler. Net.

Hocam ben de o tarz bir sıralama yapmak istiyorum 3 sene önce LGS'de %7'ye girdim.(pek çalışmamıştım.) Ve şu an okuduğum okula son girenlerdenim şu an ortaların biraz üstünde gibiyim.(ort. ve denemeler açısından) ama okulumuzun öyle bir başarısı 2-3 yılda bir oluyor benden çok daha iyileri var bu yüzden biraz endişeliyim de sizin yüzdelik diliminiz kaçtı lise giriş sınavında?

Hocam ben de o tarz bir sıralama yapmak istiyorum 3 sene önce LGS'de %7'ye girdim.(pek çalışmamıştım.) Ve şu an okuduğum okula son girenlerdenim şu an ortaların biraz üstünde gibiyim.(ort. ve denemeler açısından) ama okulumuzun öyle bir başarısı 2-3 yılda bir oluyor benden çok daha iyileri var bu yüzden biraz endişeliyim de sizin yüzdelik diliminiz kaçtı lise giriş sınavında?
Belki umut verici olur bilmiyorum ama benim LGS başarım ciddi anlamda kötüydü. Aslında başarılı bir ortalamam vardı fakat fazla özgüven tökezletti diyelim. Yüzde olaraksa herhalde yüzde 10un altındaydı.

Ama 11 ve 12. senemde özellikle 12. senede elimden geleni yaptım kendi adıma.

Belki umut verici olur bilmiyorum ama benim LGS başarım ciddi anlamda kötüydü. Aslında başarılı bir ortalamam vardı fakat fazla özgüven tökezletti diyelim. Yüzde olaraksa herhalde yüzde 10'un altındaydı.

Ama 11 ve 12. senemde özellikle 12. senede elimden geleni yaptım kendi adıma.

Umut verici oldu gerçekten. Şu an için mottom 11'i anla + paragraf ve problem az da olsa günlük olarak çöz(haftada 1 kaçamak yapabiliyorum :))+kitap okuma. Sizin ekstra bir öneriniz var mı veya siz nelere dikkat ettiniz 11 ve 12 adına?

13 yıl oldu ben o lanet sınava gireli. Gerçi sonra daha kötülerine girdik ya neyse.

Inan şuna çalış diyebileceğim pek somut bir şey yok.

Ama değişmediğini düşündüğüm tek bir şey var. Her ders için tek kaynak ve sadece o kaynagin dokümanlarını bitir. Yanı örnek veriyorum mat2 için 2 3 farklı kaynakla okyanusta boğulmak yerine tek kaynağın tüm testlerini çöz.

Zaten en popüler dersanelerin en büyük özelliği ihtiyacın olan her seyi kendi yayınlarında barındırması idi. Ekstradan yapacagin 2 3 soru için kalan 27 soru yakma.

Çok karıştırmadan, önce tüm konulara çalış sonra çözebildiğin kadar soru.

13 yıl oldu ben o lanet sınava gireli. Gerçi sonra daha kötülerine girdik ya neyse.

Inan şuna çalış diyebileceğim pek somut bir şey yok.

Ama değişmediğini düşündüğüm tek bir şey var. Her ders için tek kaynak ve sadece o kaynagin dokümanlarını bitir. Yanı örnek veriyorum mat2 için 2 3 farklı kaynakla okyanusta boğulmak yerine tek kaynağın tüm testlerini çöz.

Zaten en popüler dershanelerin en büyük özelliği ihtiyacın olan her seyi kendi yayınlarında barındırması idi. Ekstradan yapacagin 2 3 soru için kalan 27 soru yakma.

Çok karıştırmadan, önce tüm konulara çalış sonra çözebildiğin kadar soru.

Aslında benim de planım o yönde dolayısıyla çok katılıyorum teşekkür ederim ilgili yazılarınız için. Hepimizin hakkında hayırlısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı