Öz güvensiz ve asosyal biriyim

Başlıktan kendini çok düşük düşürmüşsün diyeceksiniz ama kendim de kabul ettiğim özellikler bunlar. Evet asosyalım dışarıya çıkamıyorum. En basit şeylerde bile utanıyorum. Özgüvensizlil hat safhada. Yaptığım tek şey bilgisayar. Bu yüzden her zaman babamdan azar işitiyorum. Bilgisayar başında olmadığım zaman masurbasyon. Bir hareket yaptığım zaman hemen karşı tarafın ne düşüneceğini düşünüyorum, genelde kötü Derslerim iyi o da kafam bastığından. Yoksa hiç ders çalışmıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mastürbasyonu azalt ve düzene bindir. En az 3 günde 1 olsun. Ek olarak video izlemeden veya fotoğraflara bakmadan, normal hızda yapın. Sadece boşalacağın zaman hızlan. Mastürbasyon sosyal hayatınızı etkiler.

Daha sonra ise sosyalleşmeye oyunlardaki sesli sohbeti kullanarak başlayabilirsin. Dışarıdaki insanlar ile selamlaş. Kendine bir kaç arkadaş bul. Bir zamandan sonra utanmanın anlamsız ve onların umurunda olmadığınızı anlayacaksınız. Onlar ile zaman geçirdikçe alışıyorsunuz. Ve imkan var ise spora başlamanız özgüvene büyük ölçüde katkı sağlar.

Zamanında aynı durumdan muzdarip biri olarak şunu önerebilirim evde spor yapmaya başla. Biraz öz güven topladıktan sonra da salona geçersin. Ben şahsen çok faydasını gördüm hem zihnen hem bedenen.
Salona gittim, evde denedim. Bir türlü düzene koyamadım.

Mastürbasyonu azalt ve düzene bindir. En az 3 günde 1 olsun. Ek olarak video izlemeden veya fotoğraflara bakmadan, normal hızda yapın. Sadece boşalacağın zaman hızlan. Mastürbasyon sosyal hayatınızı etkiler.

Daha sonra ise sosyalleşmeye oyunlardaki sesli sohbeti kullanarak başlayabilirsin. Dışarıdaki insanlar ile selamlaş. Kendine birkaç arkadaş bul. Bir zamandan sonra utanmanın anlamsız ve onların umurunda olmadığınızı anlayacaksınız. Onlar ile zaman geçirdikçe alışıyorsunuz. Ve imkan var ise spora başlamanız özgüvene büyük ölçüde katkı sağlar.

Ya normalde atılgan biriydim ama şu son 2 yılda çok stres biriktirdim. Özellikle malum ülkenin halinden dolayı. Twittera giriyorum sinirlenmiş bir biçimdr geri çıkıyorum. Üstüne bir de bende öfke sorunu var. Sinirlenirsem çok saçmalıyorum. Bu yüzden 9. sınıfın tamamında zorbalığa da uğradım.

Hedef bul kendine. Arkadaş bulacağım de. Manita yapacağım de. Hiç olmazsa bir kızla Cafe'ye git. Yazın bir işte çalış. Böyle ömür geçmez. Evde durdukça abanırsın aletine.

Asılcağınız şeyi doğru seçin arkadaşlar; derslere, hobilerinize, işinize, sporunuza asılmak yerine evde her boş kalınca kendinize asılırsanız artı belirttiğiniz gibi oyuna boş boş devam ederseniz
belki kazanacağınız başarılarınız yerine kazanmış olduğunuz erken boşalma ve asosyallik ile hayatınıza devam ediyor olursunuz :)

Salona gittim, evde denedim. Bir türlü düzene koyamadım.

Ya normalde atılgan biriydim ama şu son 2 yılda çok stres biriktirdim. Özellikle malum ülkenin halinden dolayı. Twittera giriyorum sinirlenmiş bir biçimdr geri çıkıyorum. Üstüne bir de bende öfke sorunu var. Sinirlenirsem çok saçmalıyorum. Bu yüzden 9. sınıfın tamamında zorbalığa da uğradım.

Sakin ol. Bütün sorunlar geçici. Özellikle sosyal hayatınız, topluma karışma yaşına geldiğinizde düzelecektir.

Masturbasyon çok fazla yapıyorsan onu azaltmanı önerebilirim, diğer şeylerde ise kısa olarak hata yapmaktan ve deneyim edinmekten korkmamanı söyleyebilirim sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı