Öz güvensiz ve asosyal biriyim

Kime sorsan ülkenin halinden böyleymiş birakin yalanlari neyi var ulkenin.

Son yıllarda, hatta direkt son 1 yıla bakıldığında bile belli olan alım gücü düşüklüğü ile beraber gördüğüm ve anladığım kadarıyla artan mülteci ve kaçak göçmenler ile birlikte azalan can güvenliğini bi kenara bırakırsak sanırım çok iyi bir adalet sistemimiz yok ve oluşan depremde sanırsam önlemler alınmadığından çoğu kişi önlemsizlikten öldü veya yaralandı, tabii bunları bahane edip hiçbir şey yapmamakta sanırım iyi bir şey değil.

Bu tarz sorun yaşayanları hiç anlamıyorum sanırım bir benim utanma veya çekinme duygum yok bu dünyada neyse sorunuza dönersek sizde fark etmişsiniz zaten böyle devam edemeyeceğinizi kafanızı bir şeyleri değiştirmeye odaklayin atılgan olun yeni hobiler edinin spora falan gidin insalarla tanışır sosyalleşirsiniz kendinizi dünyadan soyutlamamaya bakın.

Son yıllarda, hatta direkt son 1 yıla bakıldığında bile belli olan alım gücü düşüklüğü ile beraber gördüğüm ve anladığım kadarıyla artan mülteci ve kaçak göçmenler ile birlikte azalan can güvenliğini bir kenara bırakırsak sanırım çok iyi bir adalet sistemimiz yok ve oluşan depremde sanırsam önlemler alınmadığından çoğu kişi önlemsizlikten öldü veya yaralandı, tabii bunları bahane edip hiçbir şey yapmamakta sanırım iyi bir şey değil.

Kader hocam ne yapalım? Hem yapılmaya başlandı evler.

Kader derken neyi kastediyorsunuz? Kötü yönetimin sonucu desem ne diyeceksiniz?
Ya bırakın hocam ya troll ya da kafası çalışan birisi değil başka açıklaması yok, kendisi daha benim yazdığım mesaja cevap veremiyor, gitmiş kader diyor sonra da evler yapılmaya başlandı diyor o kadar insan öldü hiç bunu düşünmüyor anlamadım seviyesi belli çok tartışmamak gerek.

Başlıktan kendini çok düşük düşürmüşsün diyeceksiniz ama kendim de kabul ettiğim özellikler bunlar. Evet asosyalım dışarıya çıkamıyorum. En basit şeylerde bile utanıyorum. Özgüvensizlil hat safhada. Yaptığım tek şey bilgisayar. Bu yüzden her zaman babamdan azar işitiyorum. Bilgisayar başında olmadığım zaman masurbasyon. Bir hareket yaptığım zaman hemen karşı tarafın ne düşüneceğini düşünüyorum, genelde kötü Derslerim iyi o da kafam bastığından. Yoksa hiç ders çalışmıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sizi çok ama çok iyi anlıyorum. Size söyleyeceğim ve yapabileceğiniz en iyi şey spor yapmak. Böylece sadece öz güvensiz olmak yerine kaslı ve öz güvensiz olabilirsiniz. Şaka bir yana, ben bu illetin geçtiğine inanmıyorum. Küçüklükte henüz yeni mayalanıyor iken pek çok etmen sizi etkiliyor ve bunlar mayanıza yansıyor. Mayanız belli olduktan sonra ne ekmeği olacağını değiştiremezsiniz. Maalesef durum böyle, ben çok denedim. Bunun bir yanlış olmadığını, aksine bizim gerçeğimiz olduğunu kabullendim ve bence en iyisi bu. Ve başa gelirsek, spor yapın. Kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey, sizi çok daha iyi hissettirir.

Hocam sizi çok ama çok iyi anlıyorum. Size söyleyeceğim ve yapabileceğiniz en iyi şey spor yapmak. Böylece sadece öz güvensiz olmak yerine kaslı ve öz güvensiz olabilirsiniz. Şaka bir yana, ben bu illetin geçtiğine inanmıyorum. Küçüklükte henüz yeni mayalanıyor iken pek çok etmen sizi etkiliyor ve bunlar mayanıza yansıyor. Mayanız belli olduktan sonra ne ekmeği olacağını değiştiremezsiniz. Maalesef durum böyle, ben çok denedim. Bunun bir yanlış olmadığını, aksine bizim gerçeğimiz olduğunu kabullendim ve bence en iyisi bu. Ve başa gelirsek, spor yapın. Kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey, sizi çok daha iyi hissettirir.
8 ay yapmadan durmuştum bir ara. Bu sefer sonsuza kadar deneyeceğim.

Geri
Yukarı