Öz güvensiz ve asosyal biriyim

Abilerim, ablalarım değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Masturbasyonu bırakmaya çalışacağım. Birkaç hafta sonra aldığım sonuçları yazarım. İyi geceler, iyi sosyaller.

16 yaşındayım namaz kılabilirsin gusül abdesti al namaza başla evvelsi gün yatsı namazını kılmadan önce Allah bana namaz kılmayı nasip ettiği için ağlamıştım yani bence kız ilişkilkerini boş ver onlar boş işler benim de yıllardır sosyal hayatım olmadı psikolojik ilaç kullanıyorum ama namaza başlamak istiyordum ve yatsı namazını kıldım şimdi ise tekrardan kılıp devam edeceğim. Hem mahşer alanında nasıl hesap vereceğimi düşünüp duruyorum cehenneme girecek miyim yanacak mıyım yani anlatacağım kıl kuran biliyorsan kuran oku dini bilimsel şeyler izle işle evrenin keşfi vb. çok güzel bir şey yani hem nefsini hafifletir.

Kader derken neyi kastediyorsunuz? Kötü yönetimin sonucu desem ne diyeceksiniz?

Laikliği savunuyorsunuz asıl caniler sizsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durumdan müzdaribim ben de açığa geçmek istiyorum. Çok kötü bir duygu çok. Ben de zorbalığa uğradım, ve şuanda sizinle aynı durumdayım.

laikliği savunuyorsunuz asıl caniler sizsiniz

Laikliği savunduğum cümle hangisi? Ve asıl caniler sizsiniz derken benim birine cani dediğimi mi ima ediyorsunuz? Ama siz deyince laikliğin tanımına baktım ve anladığım kadarıyla şu aşşağıda ki tanım doğru ise laiklik herkesin istediği dine inanıp hayatını devam ettirebilmesini ve devlet işlerinin din'den ayrı olarak yapılması anladığım kadarıyla, bu bana mantıksız gelmedi.

"Lâiklik, din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ve her vatandaş için vicdan hürriyetinin sağlanması demektir."

Laikliği savunduğum cümle hangisi? Ve asıl caniler sizsiniz derken benim birine cani dediğimi mi ima ediyorsunuz? Ama siz deyince laikliğin tanımına baktım ve anladığım kadarıyla şu aşağıda ki tanım doğru ise laiklik herkesin istediği dine inanıp hayatını devam ettirebilmesini ve devlet işlerinin Din'den ayrı olarak yapılması anladığım kadarıyla, bu bana mantıksız gelmedi.

"Lâiklik, din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ve her vatandaş için vicdan hürriyetinin sağlanması demektir."

Yazdığın açıklama bu kişiye değmez hocam boşuna zahmet etmişsin.

Arada böyle arkadaşlar da lazım yoksa kime güleceğiz bu şartlarda. :D

@TheyCallMeProphet Konu sahibi arkadaşım daha gençsin senin de yaşantıların yaşanmışlıkların olacak. kendini daha bu genç yaşlardan zorlama bir şeyin oluru varsa olur oluru yoksa olmaz dünyanın sonu değil ya?

Geri
Yukarı