Özel bir amaçla sistem toplamak için tavsiye

countonyou

Femtopat
Merhaba. Özel bir amaca yönelik bir sistem toplayacağım. Sistem toplama rehberlerindeki bilgisayarlar harika. Ama benim için, işlemci dışındakiler çok önemli değil bildiğim kadarıyla. Fiyatı biraz daha makul seviyeye çekmek istiyorum. Detayları özelden konuşmak isterim daha rahat bir şekilde. Bu konuda kimden yardım alabilirim? Bu işi çok iyi bilen birileri varsa Discord üzerinden iletişim kurma şansımız var mıdır? Veya buradan?

Öncelikle Intel işlemci alman gerekiyor. İleriye dönük olarak İ7 10700K ve Z490 anakart ile bir sistem kurulabilir. Ekran kartı aşırı önemli olmasa da bence diğer oyunları da sorunsuz oynamak için 2060S veya 2070S gibi iyi bir kart alabilirsiniz.
neden intel almam gerekiyor amd kullanıcıları daha memnun. Öneriniz için teşekkür ederim ama metin2 oyuncuları genelde amd tercih ediyor. Sebebini bilmiyorum. İşlemci olarak şu an aklımda 3900x var. Eğer sebebini söylerseniz belki fikrim değişir.

Neden intel almam gerekiyor amd kullanıcıları daha memnun. Öneriniz için teşekkür ederim ama metin2 oyuncuları genelde amd tercih ediyor. Sebebini bilmiyorum. İşlemci olarak şu an aklımda 3900x var. Eğer sebebini söylerseniz belki fikrim değişir.
Kendim de AMD kullanıcısıyım ve gayet memnunum. Genelde de sistem tavsiyelerimde AMD öneririm. Yanlız forumda Ryzen işlemcilerle eski oyunlarda kasma sorunu açan onlarca kullanıcı oldu, daha yavaş olan eski Intel işlemcilerinde kasma olmazken Ryzen ile oluyordu. Zaten çoğu da mecburen yeni nesil Intel işlemcilere geçti. Sebebi bu.

Bu sorun neredeyse tüm eski oyunlarda var ama sorunu Metin 2 özelinde detaylıca araştırıp böyle bir sorun yaşayan bulamazsan ben de 3900X önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı