Özel bir birey olmak için ne yapmalı?

Merhaba. Özel bir birey olabilmek için ne yapmalıyım? Benim her zaman en büyük derdim, hemen hemen her toplumun elde edebileceği başarıyı değil, çok azınlıktan biri olabilmek. Örneğin hayalimde Grammy ödülü kazanmak gibi şeyler var. 2011 yılından beri müzikte yetenekli olduğumu bilsem bile, dünya üzerindeki profesyonel müzisyenlerin çoğunun bile Grammy ödülü kazanmadığını biliyorum. Ancak bende çocukluğumdan bu yana özel, seçkin biri olma takıntısı var. Yani bol bir refah, ve sevdiğim mesleğim ile kazançlı bir hayat yaşamanın yanı sıra, aynı zamanda sosyal olarak da iyi bir çevrem olsun gibi isteklerim var.

Hedeflerimi herkesten hep önde tuttum. İnsanlar dediler "Ne bu öz güven?" diye. Amacım ise herkesten farklı olmaktır. Bu benim için önemli. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
Sorunlu gibi davran, normal başarılara eriş. En kısa yol.

Özel birey olunmaz, özel hissedilir. He iş, her aksiyon özeldir.
Bunu pazarlayacak olan sensin..

Başarı asla tesadüf değildir. Ki işinin ustası olsan bile her yerde rakibin olacak. Hiçbir zaman tesadüf derecesinde özel olamayacaksın..
''Aşağlama kompleksi takıntısı gibi bir şey seninki.''

Heyecan dürtüsü;
Kafein ile tetiklenir, özel hissedilir.
Gençlerin birçoğu fark etmeden kahve bağımlılığı ediniyor. Altındaki sebep ise heyecan, özel hissetmek yatar..
Starbacks takıntısı oradan gelir.. Sıradan aksiyonlarında bile kahve nedenli heyecan hissederler.. Normalde de olması gereken budur.
Kapital sistemin pazarladığı nadir ödüller de hiçbir zaman yalaka olmayana verilmez..

Unutuma; Kapital sistemin amacı özel olan %99'luk kesimi baskılayıp %1'lik şişme balonları medya önüne sunar.. Onlar da özeldir fakat senden farkı yoktur. Senden çok özelmiş gibi lanse edilir.

Ne cevherler var lakin baskılanmış durumdalar, herkes böyle..

Merhaba. Özel bir birey olabilmek için ne yapmalıyım? Benim her zaman en büyük derdim, hemen hemen her toplumun elde edebileceği başarıyı değil, çok azınlıktan biri olabilmek. Örneğin hayalimde Grammy ödülü kazanmak gibi şeyler var. 2011 yılından beri müzikte yetenekli olduğumu bilsem bile, dünya üzerindeki profesyonel müzisyenlerin çoğunun bile Grammy ödülü kazanmadığını biliyorum. Ancak bende çocukluğumdan bu yana özel, seçkin biri olma takıntısı var. Yani bol bir refah, ve sevdiğim mesleğim ile kazançlı bir hayat yaşamanın yanı sıra, aynı zamanda sosyal olarak da iyi bir çevrem olsun gibi isteklerim var.

Hedeflerimi herkesten hep önde tuttum. İnsanlar dediler "Ne bu öz güven?" diye. Amacım ise herkesten farklı olmaktır. Bu benim için önemli. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

Çok çalışacaksın, akıllı çalışacaksın başarılı biri olacaksın.

Ben her gün en az 6 çay bardağı çay içiyorum ve kendimi hiç özel hissetmedim. 😞
Limon sık.

Özel olmanın net bir kriteri yoktur. Sizin istediğiniz şey yalnızca tanınan bir insan olmak. Bazı şeyler olmak istiyorum diye olunmaz. Kendin olmadıkça özel olamayacaksın.

Dostum iyi hoş,2011'den beri yeteneğim olduğunu biliyorum diyorsun da, o zamandan beri enstrüman çalıyor musun? Yetenek belli bir yaştan sonra körelir. 14-15 gibi yaşlarda hatırlıyorum. İşte bu yüzden aile yönlendirmesi çok önemli. Bence sizin amacınız "görmek ve görülmek" olduğunu düşünüyorum yazdıklarınıza bakarak. Şöyle yapayim demekle özel olunmuyor, veya hayalinizdeki ödülü kazansaniz bile öyle olmayacaksınız. İcraat lazım, icraat. Bu insanlar sanat ve sevdikleri için yaptılar müziği, başarı sonradan geldi. Sizin gibi düşünen var mıdır, vardır. Ama, bu dünyadan 10 insan falanca şeyi olmak istiyorsa, bunlardan 1 tanesi başarabiliyor. Ayrıca, sizin dediklerinizin de bir ömre bedel olduğunu hatırlatayım.

Aslında özel biri olmaya çalıştığın sürece normal biri olucaksın. Çünkü tüm insanlar özel biri olmak istiyor veya kendisini özel biri olarak görüyor.

Geri
Yukarı