Özel birlik yazısı için oylama

Hangi özel birimin yazısını hazırlayayım?

• Kanada, JTF2

Oy: 3 11,1%
  • Amerika, 160.SOAR

Oy: 4 14,8%
  • Danimarka, Jaeger Corps (Deniz Komando)

Oy: 7 25,9%
  • İngiltere, SAS

Oy: 13 48,1%

• Oy verenlerin toplamı
    27
  • Anket kapandı .

BeritKaan

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Merhaba, bugün sizlerden yazı hazırlamak için oy isteyeceğim. Sizlere sunmak istediğim 4 birlik var. Bunları kafama göre yazmak yerine. En çok oy alan birim ile alakalı yazı yazacağım. Daha az oy alanlar ise sonra sırası ise yazacağım. Şimdilik sadece ankettekiler var aklımda. Zamanım oldukça her hafta oylama açıp. Forumu bu yazılar ile doldurmak istiyorum.

Hep merak etmişimdir Türkiye özel kuvvetlerine göre diğer ülkelerin özellikle güçlü ülkelerin özel kuvvetlerinin eğitimlerini ve tatbikatlarını kıyaslarsak nasıl bir şey ortaya çıkar diye. Eğer yazında buna da yer verirsen sevinirim. Bunun dışında neden bu 4 lüyü seçtin onu da merak ettim.

Hep merak etmişimdir Türkiye özel kuvvetlerine göre diğer ülkelerin özellikle güçlü ülkelerin özel kuvvetlerinin eğitimlerini ve tatbikatlarını kıyaslarsak nasıl bir şey ortaya çıkar diye. Eğer yazında buna da yer verirsen sevinirim. Bunun dışında neden bu 4 lüyü seçtin onu da merak ettim.
Öncelikle Amerikan 160.SOAR ve İngiliz SAS birlikleri çok ciddi bir saha deneyimine sahip. Kanada JTF2 ve Jaeger Corps ise, uluslararası düzeyin çok çok üstünde eğitimler alıyorlar. Sırası ile 4'er adet yazı hazırlıyorum. Türk özel kuvvetleri ise, 100 kişinden 80'ini mevzun veriyor ama sadece %5'lik bir kısım aktif olarak sahada görev alıyor. Türk özel kuvvetlerinin de ciddi bir deneyimi var, ancak kaynak olarak baz alıp, sizlere söyleyebileceğim şeyler çok kısıtlı. Ama uluslararası düzeyde iyi konumda olduklarını söyleyebilirim.

Yanlış anlama, hevesini kırmak istemem ancak bence forum sakinleri pek istiyor gibi durmuyor.

Yani bu konulara ilgi çok az. Bence sen bize sormak yerine direkt olarak aklındakileri yap.
Hevesim kırılmaz :), yazılarımı bir kişinin beğenmesi bile yeterli. Eskiden kafama göre yapıyordum ama şimdi 4 birlik seçip, onların arasından seçim yaptırıyorum, böyle daha hoş oluyor. Ayrıca Türkiye'de şuanda bu denli kısa ama bilgilendirici yazı hazırlayan benim sanırım. Sonra merak eden olursa, Google'da aratınca, Technopat forumu çıkıyor.
Bence blog şeklinde paylaşmalısınız yazıları. Ya da bir blog oluşturup tüm konularınızı orada paylaşın. Kolay gelsin.
Blog bölümünde öne çıkar özelliği yok. Bazen bir yazı paylaşınca, gün içinde sadece 5 kişi görebiliyor, bunu her gün öne çıkara basarak 300'e kadar getirdiğim yazılarım var. Şuan için bu şekilde iyi gibi, tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Yazıldı, profilimden açtığım konulara ulaşabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı