Özel hastanede yapılan işlemler devlette geçerli olur mu?

berkays55

Hectopat
Merhaba, önümüzdeki aylarda askeri heyete girmeyi düşünüyorum. Özel bir hastanede yapılan tetkikler sonucunda epilepsi teşhisi kondu ve 1 senedir de düzenli olarak epilepsi ilacı kullanıyorum. Aynı zamanda çok büyük ihtimalle düşük oranda skolyozum da mevcut, onun için de devlette röntgen çekimi yaptırdım. Şimdi benim sorum şu: Heyete girmeden önce devlet hastanesinden EEG çekimi istenir mi, yoksa özel hastanede çekilen EEG referans olur mu ? Bildiğim kadarıyla hastanın doktoruyla da iletişime geçip hastalık hakkında bilgi alıyor heyet. Özel hastanede tedavi gördüğüm için bu durum sıkıntı yaratır mı? Açıkçası devlette çekilen EEG'ye güvenemiyorum çünkü kendi hastanemde 24 saat uykusuz kaldıktan sonra tam 3 saat boyunca EEG çekildi. Bilen arkadaşlar varsa yanıtlarsa sevinirim, iyi günler.

Askerlik içinse devlet hastanesinin raporu istenebilir.
İşte bu büyük sıkıntı, çünkü devlette bu işler özenerek yapılmıyor. Artık özel hastanelerde çekilen EEG vb. şeyler artık sistemde gözükmeye başlanacakmış sanırım. İlaç raporum sistemde gözüküyor bu arada, epilepsi ilacı kullandığım belli oluyor zaten.

Askerlik için ise sizin haricen yaptırdığınız tetkikler baz alınmaz. Askerlik şubesi sizi ilgili hastaneye (askeri hastane varsa oraya) yönlendirir ve ilgili tetkiklerin yapılmasını sağlar. Duruma göre heyete de çıkmana karar verebilirler.​

Askerlik için ise sizin haricen yaptırdığınız tetkikler baz alınmaz. Askerlik şubesi sizi ilgili hastaneye (askeri hastane varsa oraya) yönlendirir ve ilgili tetkiklerin yapılmasını sağlar. Duruma göre heyete de çıkmana karar verebilirler.​
O zaman benim muafiyet işi yatar, devlette her şeyi özensiz yapıyorlar. Ben buradaki hastanede 24 saat uykusuz şekilde 3 saat EEG çekildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı