Özel Mail Adresi için Domain ve Hosting Alma

• Konuyu başlatan tNcr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 3B

tNcr

Kilopat
Merhaba,

Ben ilk kez domain almayı planlıyorum. Nedeni de mail adresi için. İsim soyad uzantılı bir domain olacak. Ama yazılanlara baktığım kadarıyla bir kaç yerde hostingde alınması gerektiği yazıyor nereden ucuza yapılabilir bilmiyorum. @mail.com uzantılı mail adresi almıştım ancak attığım mailleri spam olarak gönderiyor, gelenleri o şekilde algılıyor, yönlendirme yapınca gmail adresine bazen geliyor buraya yıllık ödenecek ücret yerine domain almaya karar verdim yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Ben ilk kez domain almayı planlıyorum. Nedenide mail adresi için. İsim soyad uzantılı bir domain olacak. Ama yazılanlara baktığım kadarıyla bir kaç yerde hostingde alınması gerektiği yazıyor nereden ucuza yapılabilir bilmiyorum. @mail.com uzantılı mail adresi almıştım ancak attığım mailleri spam olarak gönderiyor, gelenleri o şekilde algılıyor, yönlendirme yapınca gmail adresine bazen geliyor buraya yıllık ödenecek ücret yerine domain almaya karar verdim yardımcı olursanız sevinirim.
Domaini 5 Tlye GoDaddy'den alabilirsiniz.

Peki direk olarak [email protected] uzantılı adres alma durumum var mı yoksa hosting almak gibi durumlar gerekiyor mu
mail@domainadı.com şeklinde bir mail oluşturabilmeniz için domainadını almanız gerekmekte. Daha sonra isterseniz normal hosting, mail sunucu alabilirsiniz veya ücretsiz yöntem yandex.kurum kullanabilirsiniz ben bunu tavsiye ederim bir web sitesi kurmayacaksanız en mantıklı yöntem. Nasıl yapıldığını YouTube da bulabilirsiniz ben de videolarını izleyip yapmıştım.
Domaini 5 Tlye GoDaddy'den alabilirsiniz.
5Tl olanın linkini verebilir misiniz? Çok ucuzmuş alıyım birkaç domain 😀

mail@domainadı.com şeklinde bir mail oluşturabilmeniz için domainadını almanız gerekmekte. Daha sonra isterseniz normal hosting, mail sunucu alabilirsiniz veya ücretsiz yöntem yandex.kurum kullanabilirsiniz ben bunu tavsiye ederim bir web sitesi kurmayacaksanız en mantıklı yöntem. Nasıl yapıldığını YouTube da bulabilirsiniz ben de videolarını izleyip yapmıştım.
5Tl olanın linkini verebilir misiniz? Çok ucuzmuş alıyım birkaç domain 😀
13 Tl olmuş. Burdan alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı