Özel mi devlet mi?

Ben özel tercih ederdim. Bende Anadolu'ya gittim ama artık koleje geçeceğim. Açıkçası Anadolular'da hiçbir fark yok tüm Anadolu liseleri aynı sana öyle söyleyeyim.

Atatürk liseside mi aynı.

Özelde ne gibi ayrıcalıklar var.

1.istediğin zaman devamsızlık sildirebiliyorsun.
2.ailenin konuşma karşısında seni sınıftan geçiriyorlar
3.performans ve sözlülerin yüksek giriliyor.
4.hocaların sana karışmıyor veya ceza vermiyor bu şu demek oluyor derslerde uyuyup sınıf geçebilirsin şahsen ben böyle yapıyorum.
5.derse geç kaldığında seni geç yazmıyolar hocam anca geldim hocam otobüs durmadı gelmedi gibi şeyler söylersen geç yazılmaktan kurtulursun.
6.seni üniversite sınavı için hazırlama gibi ihtimali oluyor yani bir nevi yardım ediyorlar.

Devlet okulu. Notlarını emeğinle alırsın. Ama özelde hep not şişirmeler vs. Ayrıca çoğu insan özelde okuyup mezun olmuş insanlardan çekinirler. Hele hele doktor vb. gibi çok önemli ve insanların hayatını etkileyen bir meslek olmayı hedefliyorsanız özelde okumayın bence. Daha çok çekinirler sizden.
@Kayrakkus

Devlet okulu. Notlarını emeğinle alırsın. Ama özelde hep not şişirmeler vs. ayrıca çoğu insan özelde okuyup mezun olmuş insanlardan çekinirler. Hele hele doktor vb. gibi çok önemli ve insanların hayatını etkileyen bir meslek olmayı hedefliyorsanız özelde okumayın bence.
@Kayrakkus

Bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.

Ön kayıt yaptırıp eğer atatürk lisesi gelirse oraya gidebilirim

Hocam İzmir Amerikan kolejinde taban puanı 463 olarak belirlemiş.

Lisede kenime güveniyorum ama bilirimiyorum.

Eğer şöyle düşünüyosan düşünme benim bizzat hocalarım böyle söyledi liseden aldığın diploma kimsenin umurunda değil ne iş görüşmesinde ne de herhangi bir meslek hayatında önemli olan senin dil bilgine hangi diller bildiğine ve kişilik özelliklerine bakılıyor yanı sana özelden mezun olmuş diye hakkında kötü düşünen kimse olmuyor hatta ve hatta lise diplomana bile bakmıyolar benim bizzat hocam böyle söyledi lise diploması çok boş bir şey sen liseyi açıktan bitirsende aynı diploma verecek yani korkma her okuldaki diploma aynı diploma sadece ve sadece meslek lisesinde verilen diploması farklıdır çünkü onda sana dükkan açma belgesi veriliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı