Özel mi devlet mi?

Kayrakkus

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Palit Rtx 3060 12 GB, 16 GB RAM 3200 mhz, İ5 10600 KF, 1 TB harddisk, 500 GB m2 SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben bu sene LGS'ye girdim ve 1,02 lik yüzdrlik dilime girdim. İzmir Atatürk lisesi istiyordum ama büyük ihtimalle.
Gidemeyeceğim. Bornova anadklu lisesi düşünüyordum fakat aklıma özel liseler takıldı. Sizce özele mi gidiyim yoksa devlete mi? Özelde İzmir Amerikan koleji olabilir.

Merhaba, ben bu sene LGS'ye girdim ve 1,02 lik yüzdrlik dilime girdim. İzmir Atatürk lisesi istiyordum ama büyük ihtimalle.
Gidemeyeceğim. Bornova anadklu lisesi düşünüyordum fakat aklıma özel liseler takıldı. Sizce özele mi gidiyim yoksa devlete mi? Özelde İzmir Amerikan koleji olabilir.

Paranız varsa düşünmeden özele gidin.

Merhaba kanks ilk öncelikle lise kolay değil bunu sana ilk başında söylemek istiyorum eğer kendine notların konusunda güvenmiyorsan özel geçmen senin için daha iyi olur hatta ailenin özel verme gibi bir durumu varsa sakın devlete gitme ben ilk senemi devlette okudum ve sınıfta kaldım 2. senemde özele geçtim şu an 11. sınıfım hala özelde okuyorum özelde seni performans ve sözlüler ile geçiriyorlar yani sınıfta kalmıyorsun bir de istediğin zaman devamsızlık sildirebiliyorsun tabii ailenin gelmesi lazım o yüzden özeli tercih ettim zaten hala özeldeyim büyük rahatlık.

Özeller bana göre biraz sıkıntılı olabilir. Nedeni öğretmenlerin çoğu atanamamış, öğrencileri genellikle (hepsi olmayabilir) LGS'den başarısız olmuş kişilerdir. Ben devlet okulunu öneririm ama kararı sana bırakıyorum. İyi günler.

Özeller bana göre biraz sıkıntılı olabilir. Nedeni öğretmenlerin çoğu atanamamış, öğrencileri genellikle (hepsi olmayabilir) LGS'den başarısız olmuş kişilerdir. Ben devlet okulunu öneririm ama kararı sana bırakıyorum. İyi günler.

Hocam İzmir Amerikan kolejinde taban puanı 463 olarak belirlemiş.

Merhaba kanks ilk öncelikle lise kolay değil bunu sana ilk başında söylemek istiyorum eğer kendine notların konusunda güvenmiyorsan özel geçmen senin için daha iyi olur hatta ailenin özel verme gibi bir durumu varsa sakın devlete gitme ben ilk senemi devlette okudum ve sınıfta kaldım 2. senemde özele geçtim şu an 11. sınıfım hala özelde okuyorum özelde seni performans ve sözlüler ile geçiriyorlar yani sınıfta kalmıyorsun bir de istediğin zaman devamsızlık sildirebiliyorsun tabii ailenin gelmesi lazım o yüzden özeli tercih ettim zaten hala özeldeyim büyük rahatlık.
Lisede kenime güveniyorum ama bilrmiyorum

Ben özel tercih ederdim. Bende Anadolu'ya gittim ama artık koleje geçeceğim. Açıkçası Anadolular'da hiçbir fark yok tüm Anadolu liseleri aynı sana öyle söyleyeyim.

Katılıyorum, belki bazı özel okulların da puan limiti vardır okuldan okula değişir ama sen %1 dilimdesin belki yanındaki adam %10luk dilimden bi öğrenci. Bence bu konuyu bi düşün gitmeyi hak ettiğin lisenin belki birkaç seviyesi altında bir liseye gidebilirsin.

Kanka şöyle diyeyim dershaneye gidiyordum tabii özel ve devlet karışık öğrenciler var ben devlet okulunda okuyordum anca çalış çabala kopya obp 70 dershanede yanımdada özele giden çocuğa sınav sorularını verdikleri için obpsi 95 falandı benim devlette çalışmadığım ve kopya çekemediğim sınavdan çok düşük alıyordum ve OBP'yi etkiliyor eğer OBP kasacağım ve iyi bir üniversiteye gideceğim diyorsan özele git ama çalışırım zaten sınavlarım iyi diyorsan git devlete.

Yeni konular

Geri
Yukarı