Özel okul mu, devlet okulu mu?

NonAlive52

Femtopat
Yer
Washington
Selam arkadaşlar,
Ben özel bir lisenin fen lisesinde burslu bir şekilde senede 15 bin verecek şekilde okuyorum fakat okulun ilgisizliği, öğrencilerin disiplinsizliği, öğretmenlerinin niteliksizliği beni okuldan ve dersten soğutuyorlar. Ben de puanımın yettiği şehirdeki en yüksek 2. fen lisesine gitmeyi planlıyorum ve bugün gidip müdürle ve müdür yardımcısıyla bizzat konuştum. Söyledikleri benim kafama yattı ve bana hoş göründü. Zaten yemek sıkıntısı da yokmuş yemekhanesi varmış o konuda da bir sorun yok. Sizin görüşlerinizi de almak istedim. Buyurunuz…

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir arkadaşım 40 bine özel bir lisenin Anadolu Lisesi bölümüne gidiyordu. 15 yine ucuzmuş, dershaneler bile 10 civarı artık. Konuya gelince devlet fen lisesi iyidir, fen lisesi tabelası çakılan ahırlardan değilse tabii. Okuldan memnun değilseniz gidin bence.

Şu an okuduğum fen lisesi f…. Fen lisesi. Hangi kurum olduğunu anlamışsınızdır umarım. Gideceğim fen lisesi yüzde %2 ilk dilim ile alan bir fen lisesi.
Lisede özel okula o kadar para verilmesini gerek görmüyorum, imkanınız varsa devlet lisesine geçin.
Dediğiniz gibi yüksek puanlı bir devlet lisesi ise ona geçmek daha mantıklı.
Bir arkadaşım 40 bine özel bir lisenin Anadolu Lisesi bölümüne gidiyordu. 15 yine ucuzmuş, dershaneler bile 10 civarı artık. Konuya gelince devlet fen lisesi iyidir, fen lisesi tabelası çakılan ahırlardan değilse tabii. Okuldan memnun değilseniz gidin bence.

Üstüne sevmediğim şahıslar ile aynı ortamda bulunmak benim ruhumu ve psikolojimi etkiliyor. Bunun da bir etkisi var diyebilirim. Sınıfta gürültüden ders dinlenmiyor ki aga. Hocalara racon kesiyorlar xD

Düzgün okuduğunuz sürece devlet lisesi daha iyi. Ama dikkatli olun zibidiler her yerde :D

Yeni konular

Geri
Yukarı